Przygoda życia - na Karaibach, na „Fryderyku Chopinie”

2013-06-21 0:30 Wiesław Seidler
„Fryderyk Chopin” i jego załoganci
Autor: Wiesław Seidler „Fryderyk Chopin” i jego załoganci

„Przygoda życia” – to najczęstszy komentarz uczestników „Niebieskiej Szkoły”, po dwumiesięcznym rejsie przez Atlantyk na pokładzie żaglowca STS „Fryderyk Chopin”. Bezkres oceanu, szum fal, poznawanie nowych kultur, a przede wszystkim nowe przyjaźnie, sprawiają, że udział w „Niebieskiej Szkole” jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju…

Młodzież w trakcie rejsu poza uczestnictwem w normalnym życiu statku realizuje podstawę programową MEN. Lekcje często odbywają się pod białymi żaglami i są pozbawione przytłaczającej atmosfery klasy szkolnej(…) Nauczyciele angażowani do programu „Niebieska Szkoła” to starannie wybrani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym”

                                             Blue Book. Niebieska Szkoła – lekcja na całe życie. 2013/14

*****

Jesteś uczniem szkoły średniej lub trzeciej klasy gimnazjum i masz minimum 15 lat? Nie boisz się morskiej przygody, jesteś ciekawy świata, rodzice lub sponsorzy pokryją koszty twojego udziału w rejsie, a obowiązkowy program szkolny zaliczysz w trybie indywidualnym, pod opieką fachowej kadry i nauczycieli  – dołącz więc do najbliższych załóg „Niebieskiej Szkoły”, na pokładzie pięknego żaglowca „Fryderyk Chopin”. Na rok szkolny 2013/2014 zaplanowane są dwie edycje Szkoły, pierwsza w okresie 14 października – 20 grudnia 2013 r., na trasie Lizbona – Martynika, druga zaś od 01 lutego do 01 kwietnia 2014 r., w drodze powrotnej z Karaibów do kraju, na trasie Martynika – Szczecin, z lotniczymi wymianami załóg w Lizbonie i na Martynice.

Warto dodać, że idea polskich i międzynarodowych szkół pod żaglami realizowana jest na pokładzie „Fryderyka Chopina” od jego wejścia do eksploatacji, tj. od 1992 roku. Kontynuacją tych wieloletnich doświadczeń jest obecna akcja „Niebieskiej Szkoły”, której pomysłodawcą, patronem i sponsorem jest obecny właściciel żaglowca – pan Piotr Kulczycki i jego warszawska firma armatorska „3oceans”. Dzięki wsparciu Szkoły przez specjalnie powołaną Fundację opłaty ponoszone przez uczniów są niższe od ubiegłorocznych, a ponadto w każdym rejsie będzie pięć miejsc bezpłatnych, do rozlosowania wśród potencjalnych chętnych, którzy zadeklarują i udokumentują wcześniejsze przepracowanie 30 dni w dowolnym wolontariacie.

Szczegółowe informacje o Szkole, jej regulaminie, programie, organizacji rejsu i nauki,  a także o warunkach finansowych, są na stronie armatora żaglowca: www.niebieskaszkola.pl     e-mail: [email protected], kontakt korespondencyjny: 3 Oceans Sp. z o.o., ul. Koszykowa 3/160, 00-564 Warszawa,  tel. (607) 700-404. Istnieje też możliwość zaproszenia do zainteresowanych szkół przedstawicieli Fundacji, którzy przedstawią zainteresowanym uczniom założenia Niebieskiej Szkoły i opowiedzą o „przygodzie na całe życie” na pokładzie „Fryderyka Chopina”, na Karaibach i na Atlantyku. Tak np. na terenie Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego takie spotkania można uzgadniać z prowadzącymi: Wiesław Seidler – tel. (508) 180-035, i kapitan Andrzej Mendygrał, ikona polskiego żeglarstwa, jeden z kapitanów „F. Chopina” – tel. (785) 188-761.

Niebieska Szkoła, pod żaglami „Fryderyka Chopina”. Przygoda na całe życie. Dołącz do młodzieżowej załogi…

Przygoda życia - na Karaibach, na „Fryderyku Chopinie”

Przygoda życia - na Karaibach, na „Fryderyku Chopinie”

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.