Pomóż młodym żeglarkom - zbierają pieniądze na Mistrzostwa Świata klasy Cadet

2014-07-08 14:48 lsawala
Cadet
Autor: Archiwum Żagli

Na obiekcie olimpijskim Weymouth & Portland National Sailing Academy w Wielkiej Brytanii w sierpniu odbędą się Mistrzostwa Świata klasy Cadet. Do zawodów zakwalifikowały się dwie polskie załogi żeńskie - młodym zawodniczkom i ich rodzicom brakuje jednak funduszy. Zagle.com zachęcają do pomocy - każda złotówka jest cenna.

Pełny koszt wyjazdu naszych dwóch załóg to 18.000 zł. Składa się na to:

- transport sprzętu i załóg,
- koszty naszych noclegów, wyżywienia,
- wpisowe do regat,
- wszelkie obowiązkowe ubezpieczenia łódek i zawodników.

POMÓŻ DZIEWCZYNOM - KLIKNIJ TUTAJ I WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ

Zawodniczki:

Daria

Dziewięciolatka, mały diabełek w skórze aniołka.Czarownica w wersji mini. Wspólnie z Zosią obmyśla plany, jak się pozbyć sterniczek, które ciągle tylko każą myć łódki. Jest jedną z najmłodszych zawodniczek, ale swoim zapałem do pracy i odwagą przerasta niektórych dorosłych żeglarzy. Na Cadecie pływa dopiero drugi sezon, a już zdążyła zdobyć kilka ważnych tytułów i uzbierać sporą kolekcję pucharów. W wolnych chwilach trenuje na basenie i jeździ konno.

Kaja

Nasza mistrzyni, czarownica. Razem z Darią odpalają zieloną miotłę i nie pozostawiają chłopakom żadnych szans. Od dziesięciu lat każdy weekend poświęca treningom. Kiedyś zawodniczka klasy Optymist, a od 2010 roku próbuje swoich sił na Cadecie. W przerwach pomiędzy wyścigami wspólnie z Marysią męczy załogantki nieudolnym śpiewem.  

Zosia

Dziewięciolatka, mały człowiek wielki duchem, nieodłączny towarzysz Darii. Wiecznie pełna energii, nawet po długim, męczącym treningu. W zeszłym sezonie porzuciła żeglowanie na Optymiście, aby ścigać się razem z siostrą na Cadecie. Pływa najkrócej z całej czwórki, co nie przeszkadza jej w byciu lepszym od niektórych załogantów z większym stażem. W chwilach wolnych od żeglarstwa gra na flecie, tańczy w balecie i uczy się grać na gitarze. Czasem znajduje czas na odwiedzenie szkoły.

Marysia

Ma 17 lat, żegluje od 6 roku życia. Razem z Kają matkują na wyjazdach wszystkim młodszym załogantom. Na Cadecie pływa już szósty sezon. By lepiej połączyć sport z nauką od lat uczęszcza do klas sportowych trenując pływanie, jednak żeglarstwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Z młodszą siostrą tworzy zgraną załogę. Na wyjazdach niezastąpiony DJ.


Tegoroczne sukcesy dziewczyn:
 
2014

Aktualne pozycje w rankingu Pucharu Polski:

    1 i 5 miejsce w kategorii open
    1 i 3 miejsce w kategorii dziewcząt

Puchar Europy Centralnej:

    1 i 6 miejsce w kategorii open
    1 i 3 miejsce w kategorii dziewcząt

Puchar Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet:

    1 i 4 miejsce w kategorii open
    1 i 2 miejsce w kategorii dziewcząt

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.