Polskie żeglarki zbierają fudusze, żeby wystartować w ME ORC

2017-02-16 19:04 materiały prasowe
Shekle zbierają fundusze
Autor: materiały prasowe Shekle zbierają fundusze

Do 3 kwietnia na portalu odpalprojekt.pl trwa zbiórka funduszy na udział żeglarskiego teamu Shekle w Mistrzostwach Europy ORC Gdańsk 2017. Shekle to pierwsza i jedyna w stu procentach kobieca załoga Polek, która regularnie ściga się w regatach morskich na jachtach powyżej 40 stóp. Wspierający mają szansę wziąć udział w mistrzostwach razem z Sheklami.

Shekle to jedenaście żeglarek z różnym stażem pokładowym, z różnych stron kraju. Łączy je pasja i wspólny cel: przełamanie stereotypu żeglarstwa jako męskiego sportu i inspiracja dziewczyn z całego kraju (i nie tylko) do realizacji sportowych marzeń. Pływają razem od roku, i po jednym sezonie mogą pochwalić się sukcesami, m.in. 5. miejscem oraz specjalną nagrodą dla kobiecej załogi w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta (impreza otwierająca sezon żeglarski w Polsce), 3. miejscem w Nord Cup w klasie Open (jachty powyżej 11 m.), które uznawane są za najbardziej widowiskowe regaty na Bałtyku czy 5. miejscem w nocnych regatach Gdynia-Władysławowo-Gdynia 2016.

Za swoje największe osiągnięcie uważają promocję żeglarstwa wśród kobiet, dla których często pływanie z Sheklami było debiutem na pokładzie sportowego jachtu.  Podstawowy skład Shekli jest przy okazji kolejnych treningów i startów w regatach zasilany nowymi członkiniami.

SZEKLA – to rodzaj klamry używanej na jachcie, która łączy elementy takielunku, scala, spina, integruje. Szekle pozwalają skutecznie i szybko zespolić różne elementy, są wytrzymałe, mocne, wszechstronne i raz dobrze zakręcone, nie dają się łatwo odkręcić. Jak my! – mówią o sobie żeglarki.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.