Pogoda dla żeglarzy. Ile wiemy 7 lat po mazurskim Białym Szkwale? ANKIETA

2014-07-10 14:47 Informacja prasowa
Chmura
Autor: Archiwum Żagli

7 lat temu wydarzyła się tragedia. Czy musiała się wydarzyć?! Sprawdzamy stan wiedzy meteorologicznej żeglarzy.

Po mazurskim Białym Szkwale z 2007 roku było wiele analiz, publikacji merytorycznych, porad. Pytanie jednak, czy po 7 latach udało nam się czegoś nauczyć? Jaka jest wiedza polskiego żeglarza na temat gwałtownych zjawisk meteorologicznych, bezpieczeństwa, ratownictwa jachtowego?

W dobie zmiany klimatu gwałtowne zjawiska meteorologiczne będą nam towarzyszyć coraz częściej. Nie szukajmy daleko - 23 czerwca nad Zatoką Gdańską obserwowano trąbę wodną. Jest ona jednym ze zjawisk pokazujących duże ilości energii w atmosferze. Co ma do tego zmiana klimatu? Ano to, że żeglarze będą spotykać gwałtowne zjawiska meteorologiczne coraz częściej.

Czy jesteśmy przygotowani do współpracy z pogodą? Jaka jest nasza, żeglarska wiedza meteorologiczna? Jak ją oceniamy i ile rzeczywiście wiemy? Ile wiedzy jest przekazywane w systemie szkoleniowym i co naprawdę zeń zostało po kolejnych reformach?

Miesięcznik "Żagle" oraz serwis zagle.com.pl zapraszają do wypełnienia ankiety, na podstawie, której powstanie raport. Wyniki zostaną opracowane w formie artykułu i udostępnione wszystkim zaangażowanym stronom.

Częścią ankiety, którą powtórzymy w przyszłym roku, jest konkurs. Najciekawsza odpowiedź na pytanie „Wymyśl pytanie egzaminacyjne z zakresu meteorologii żeglarskiej” zostanie nagrodzona darmowym uczestnictwem w jednym z kursów: Meteorologia dla żeglarzy kurs intensywny, Optymalizacja drogi jachtu z pakietem Expedition, Warsztaty nawigacyjne według RYA.

Więcej o akcji na Facebooku.

Odpowiedzi będą zbierane do 26 lipca 2014. Ankieta zajmuje maksymalnie 30 minut.

ROZWIĄŻ ANKIETĘ

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.