Nowe stowarzyszenie żeglarskie w kujawsko-pomorskim

2012-02-15 21:24 Maciej Jaskuła
Chełmżyński DN
Autor: Materiały prasowe Stowarzyszenia Białe Żagle Chełmża Chełmżyński DN

W sierpniu ubiegłego roku zostało zawiązane Stowarzyszenie Białe Żagle Chełmża. Powołała je do życia grupa sympatyków żeglarstwa związanych z Jeziorem Chełmżyńskim, w celu aktywizacji i rozwoju turystyki i sportów wodnych na tym akwenie. Oto podsumowanie działalności i plany tej organizacji:

Nasi członkowie to głównie miłośnicy żeglarstwa z regionu toruńsko-chełmżyńskiego. Prezesem Stowarzyszenia został Przemysław Olejniczak, który wraz z zarządem i członkami Stowarzyszenia intensywnie rozpoczął wdrażanie w życie celów naszego Statutu.

Od początku tego roku zorganizowaliśmy warsztaty polegające na wymianie doświadczeń żeglarskich i szkutniczych połączonych ze szkoleniem z zakresu meteorologii. Wykorzystując solidną pokrywę lodową na naszym jeziorze, zorganizowaliśmy imprezę „Żeglarze na Lodzie" (zdjęcia w załączniku). W jej trakcie, dzięki uprzejmości naszego kolegi Jurka Lewandowskiego, poznawaliśmy techniki latania na bojerze typu DN a także na iceboardach i snowkite'ach - były to dwa sobotnio-niedzielne wypady połączone z szantami przy ognisku.

Oprócz tego w planach działalności na ten rok mamy zorganizowanie naszej sztandarowej imprezy żeglarskiej - IV Regat Długodystansowych Chełmża - Zalesie". W regatach, które współorganizuje z nami Ogólnopolskie Stowarzyszenie klasy 470, startować również będzie zaprzyjaźniona Klasa Żagle 500. Mając więc na uwadze, że oprócz wymienionych klas w zawodach będą uczestniczyć jachty naszych członków, spodziewamy się na wodzie w sumie około 40 jednostek, czyli około 100 żeglarzy-uczestników różnych klas.

Nasze działania wspierają Powiat Toruński, Urząd Miasta Chełmża a także szereg prywatnych firm, których właścicielami są członkowie naszego Stowarzyszenia.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.biale-zagle.pl/

Stowarzyszenie Białe Żagle Chełmża

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.