Memoriał Edwarda „Gale” Zająca - Bitwa o Gotland

2013-09-18 16:20 archiwum Żagli
Edward Zając
Autor: Archiwum Żagli W związku z tragiczną śmiercią naszego przyjaciela, wspaniałego żeglarza samotnika Edwarda Zająca, organizatorzy Bitwy o Gotland wraz z Klubem Żeglarzy Samotników postanowili uczcić pamięć o nim zmieniając formułę tegorocznej edycji regat na wyścig-memoriał jego imienia. Wyścig wystartuje 21 września, a lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta.

W związku z tragiczną śmiercią naszego przyjaciela, wspaniałego żeglarza samotnika Edwarda Zająca, organizatorzy Bitwy o Gotland wraz z Klubem Żeglarzy Samotników postanowili uczcić pamięć o nim zmieniając formułę tegorocznej edycji regat na wyścig-memoriał jego imienia. Wyścig wystartuje 21 września, a lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta.

21 września o godzinie 12.00 żeglarze samotnicy wystartują w Memoriale Edwarda „Gale” Zająca. Regulamin wyścigu oparty będzie na dotychczasowej formule regat Bitwa o Gotland, przy czym ustala się jednolitą trasę ze wspólnym startem w Ustce, z którą tak bardzo związany był Edek oraz metą w Gdańsku, gdzie przy współpracy z Klubem Żeglarzy Samotników odbędą się wydarzenia związane ze wspomnieniem osoby Edwarda Zająca.

Impreza ma charakter całkowicie niekomercyjny: brak opłat wpisowych, brak sponsorów. Dopuszcza się wyłącznie patronaty honorowe. Podstawowe koszty organizacyjne, w tym monitoring zawodników pokryją organizatorzy Memoriału.  

Zapraszamy wszystkich żeglarzy samotników, tych którzy znali Edka i tych którzy nie zdążyli go poznać do uczczenia jego osoby poprzez podjęcie wyzwania w najtrudniejszym wyścigu samotników na Bałtyku. Edward był pierwszym zawodnikiem który już w marcu zgłosił się do tych Regat i wierzymy, że razem z nami pożegluje dookoła Gotlandii. Był jednym z największych promotorów samotniczego żeglarstwa, pomagał jak tylko mógł każdej inicjatywie związanej z żeglarstwem samotniczym a sam dokonał niesamowitych osiągnięć stając się swoistą ikoną polskiego żeglarza samotnika. Memoriałem tym realizujemy naturalne poczucie obowiązku godnego uczczenia jego pamięci a jakże moglibyśmy tego dokonać lepiej niż poprzez zmierzenie się w wyścigu samotników na ulubionym akwenie Edka.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresami krystian@oceanTEAM.pl oraz jacek@sailbook.pl

Dotychczasowe zgłoszenia są oczywiście ważne. Ze względu na ograniczoną ilość trackerów Yellowbrick prosimy o jak najszybsze przesyłanie zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące memoriału (w tym formularze zgłoszeń, trasa wyścigu, regulamin) na stronie www.bitwaogotland.pl

 

Zespół OceanTEAM.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.