Rusza Lubelski Studencki Rejs Profilaktyczny na S/Y "Roztocze"

2019-08-13 14:42 inf. pras. organizatorów
Jacht Roztocze - Lubelski Studencki Rejs Profilaktyczny 2019
Autor: mat. pras. organizatorów

W dniach 17 – 24 sierpnia studentki i studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wypłyną w rejs na jachcie "Roztocze". Odwiedzą trz polskie porty: Gdańsk, Hel i Świnoujście, w których przeprowadzą akcje profilaktyczne. Rejs ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, żeglarstwa morskiego oraz miasta Lublin.

W ramach akcji profilaktycznych poruszone zostaną zagadnienia typowo wakacyjne (m.in. profilaktyka odwodnienia i nowotworów skóry zależnych od słońca, kurs pomocy tonącemu). Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału. Oprócz dawki informacji o profilaktyce wakacyjnej, będzie można wykonać darmowe badania takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu glukozy we krwi. Akcje odbędą się w portach. Dokładna lokalizacja i godzina pojawią się na stronie poświęconej wydarzeniu: https://www.facebook.com/lsrp2019/

Rejs odbędzie się dzięki współpracy Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz lubelskiej organizacji Młodzi Medycy, przy pomocy Miasta Lublin, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Lubelskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (właściciela S/Y "Roztocze").

Patroni honorowi: JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelska Izba Lekarska, Magazyn "Żagle".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.