Komu Nagroda im. L. Teligi?

2009-04-08 19:18 Q
_
Autor: archiwum Żagli

Aktualni Mistrzowie Świata w klasie Star, Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki mają szanse na kolejne laury – tym razem w prestiżowym konkursie miesięcznika „Żagle”.

Jury Magazynu Sportów Wodnych „Żagle” doceniło sportowców w kategorii „Wyczyn żeglarski” – za zdobycie tytułu mistrzostw świata w klasie Star w roku 2008 oraz  4. miejsca na igrzyskach w Pekinie. Mateusz i Dominik konkurują w tej kategorii z Piotrem Tarnackim (mistrzem świata w klasie Micro) i Martą Hlavaty (mistrzynią świata i Europy w klasie Formuła Windsurfing).

Nagroda im. Leonida Teligi jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień żeglarskich w Polsce. Pierwszą przyznano w 1971 roku. Jej laureatami byli m.in. wybitni pisarze, publicyści i żeglarze. Mateusz Kusznierewicz otrzymał ją już dwukrotnie: w 2000 r. (honorowe wyróżnienie za popularyzację żeglarstwa polskiego na świecie) i 2005 r. (za wyniki w 2004 r. i brązowy medal olimpijski w Atenach 2004).
Czy Mateusz i Dominik okażą się mistrzami także w tej konkurencji? Przekonamy się podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbywa się zawsze na przełomie kwietnia i maja – w okolicach daty zakończenia rejsu Leonida Teligi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.