Jacht MELINA zatonął! Załoga uratowana

2015-09-29 16:02 Andreas Nicolaides
Morze śródziemne, woda, zachód słońca
Autor: Andreas Nicolaides

Płynący do Cherbourga jacht "Melina" zatonął! Na szczęście jego załodze nic się nie stało. Została uratowana dzięki szybkiej reakcji ratowników SAR.

Jak wynika z relacji samych uczestników zdarzenia, jacht zaczął nabierać wody po uderzeniu o skały, do którego doszło w wyniku zepchnięcia jednostki przez silny prąd.

Tak opisują całą sytuację na melina.wroclaw.pl:

"Niósł nas dodatkowo dość silny prąd. Mieliśmy na wszelki wypadek włączony cały czas silnik, który chodził na wolnych obrotach. Po 40 minutach niespodziewany bardzo silny boczny prąd zniósł nas na pobliskie skały i stalową konstrukcję znaku nawigacyjnego.

Jacht zaczął bardzo szybko nabierać wody. Zgasł silnik. Nie udało się nam odczepić pontonu, ani trawy ratunkowej. Nie udało się nam również dostać na konstrukcję znaku, która była na wyciągnięcie ręki. Prąd wody mocno uderzał jachtem o skały. Po mniej więcej minucie pogrążyliśmy się w wodzie. Nad powierzchnię wystawały jedynie topy masztów. Prąd wody szybko porwał nas i unosił na pełne morze. Łapaliśmy to, na czym mogliśmy utrzymać się na powierzchni. Niewiele tego było…"

Ktoś z lądu zauważył jednak tonącą "Melinę". Po kilkunastu minutach do jednostki dopłynął statek SAR, który uratował załogę.

Więcej informacji na temat całego zdarzenia znajdziecie na melina.wroclaw.pl.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.