„GooRoo Band” w Gdyni

2014-12-04 13:58 archiwum Żagli
GooRoo Band, fot. Robert Siata
Autor: Archiwum Żagli

Ten zespół muzyczny  zasługuje na miano super-grupy. Powstał w 2010 roku podczas realizacji sesji nagraniowej płyty „To Mi Gra” Grzegorza Tyszkiewicza.

„GooRoo Band” tworzą znani i uznani trójmiejscy muzycy z różnych muzycznych krain. Pomysłodawcą i liderem projektu jest Grzegorz GooRoo Tyszkiewicz znany szantowej i nie tylko szantowej publiczności od 30 lat. Od czasów studiów w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni aż do dzisiaj tworzy i interpretuje piosenki o morzu, marynarzach i żeglarzach, wykonując je dla publiczności w Polsce, Europie, USA i Kanadzie. Był członkiem i frontmanem w zespołach Packet, Krewni i Znajomi Królika, Smugglers. Od 5 lat porusza się również w muzycznych obszarach takich, jak swing, blues, rock, pop.

 

Projekt współtworzą znakomici muzycy:

Artur Jurek – znakomity klawiszowiec – hammondzista. Doskonały instrumentalista, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej, filar wielu zespołów i projektów muzycznych: od poezji śpiewanej, soul, rocka po jazz na najwyższym poziomie.

Adam Skrzyński-Paszkowicz – znany i uznany perkusista trójmiejski. Znany ze składów zespołów (z szantowego i folkowego podwórka) m. in. Smugglers, Słodki Całus od Buby, Szela, Krewni i Znajomi Królika i in.. Porusza się i tworzy w obszarze popu, rocka, jazzu, współpracując ze znanymi i uznanymi wokalistami.

Krzysztof Paul – fenomenalny gitarzysta, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Lider zespołu Paul Band. Podpora niezliczonych projektów i zespołów muzycznych. Laureat głównych nagród podczas plebiscytów, festiwali i konkursów jazzowych i rockowych.

Łukasz Zięba – znakomity skrzypek, którego gra przypomina skok ze stratosfery w sam środek nieokiełznanej lawiny. Doskonała technika, zdolności improwizacyjne, wyobraźnia muzyczna – to cechy charakteryzujące osobowość muzyczną Łukasza. Podpora zespołów „Trzy Majtki” oraz „Smugglers”.

 

W repertuarze „GooRoo Band” znajdują się piosenki autorskie Grzegorza Tyszkiewicza, interpretacje znanych i mniej znanych piosenek marynistycznych oraz utwory z repertuaru Stinga, Blues Brothers, The Beatles, Boba Dylana, Marca Cohna, Lynyrd skynyrd” i in. Zespół występuje podczas festiwali i koncertów szantowych oraz innych wydarzeń muzycznych. Spotkanie z muzyką „GooRoo Band” to dobra dawka energii i przeżycie natury zdecydowanie estetycznej. Zapraszamy!

Koncert odbędzie się w piątek, 5 grudnia o 21:00 w gdyńskim Contrast Cafe. Wstęp wolny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.