Giżycko dwukrotnie na podium w finale Regat 7 Cudów Mazur!

2013-09-03 11:56 Małgorzata Kulas-Szyrmer/Wydział Promocji UM w Giżycku
Regaty 7 Cudow Mazur
Autor: Materiały prasowe organizatorów Regaty 7 Cudów Mazur

Za nami finał Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur, organizowany przez 7 mazurskich miast: Giżycko, Mikołajki, Węgorzewo, Ruciane-Nida, Pisz, Ryn i Mrągowo, które wspólnie tworzą projekt 7 Cudów Mazur z ofertą dla miłośników żeglarstwa i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich!

Regaty rozgrywane były w formie cyklu siedmiu imprez regatowych. W poszczególnych miejscowościach odbyło się sześć rund eliminacyjnych w klasie open, gdzie zawodnicy gromadzili punkty do klasyfikacji generalnej. Wydarzeniem wieńczącym regatowe zmagania na Wielkich Jeziorach Mazurskich był finał 24 sierpnia 2013r. w Mrągowie, w którym zakwalifikowani żeglarze startowali na Omegach.

W finale na podium dwukrotnie stanęło Giżycko, a raczej reprezentujący stolicę Krainy Wielkich Jezior dwaj bracia Krzysztof i Piotr Małeccy. Główne trofeum i miejsce I zdobył Piotr Małecki, młodszy z braci Krzysztof wywalczył miejsce III, a  drugą lokatę podczas biegów finałowych zajął mrągowianin Emil Bałdyga.

Podczas regatowych zmagań nie brakowało dobrych humorów, sportowego zacięcia, świetnego towarzystwa, słońca i wiatru! Na zwycięzców Finału Żeglarskiego Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur czekały też nagrody pieniężne ufundowane przez burmistrzów miast na łączną pulę 4 tysięcy złotych. Wśród załóg rozlosowano również nagrody specjalne, czyli odzież sportową i atrakcyjne weekendowe pobyty w mazurskich hotelach.

 „Cały cykl imprez regatowych realizowanych wspólnie z naszymi mazurskimi partnerami i samą giżycką edycję Regat 7 Cudów Mazur, która odbyła się 13 lipca 2013r. na jez. Niegocin w Porcie Ekomarina Giżycko z udziałem blisko 100 zawodników, z których najmłodsza dzielna załogantka miała dwa lata, uważam za świetną ofertę dla turystów i żeglarzy. To dobra zabawa, możliwość złapania oddechu przed pędem dnia codziennego, to niesamowite wrażenia i emocje, a jednocześnie spokój i przestrzeń, czego chcieć więcej?:)” – mówi burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska.

I nie pozostaje nam nic więcej do dodania, jak tylko zaprosić na Wielkie Jeziora Mazurskie i Regaty 7 Cudów Mazur już za rok!

Zapraszamy też na naszą stronę www.7cudowmazur.pl  i FacebookaJ

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA FINAŁU Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur

Mrągowo  - wtorek, 27, sierpnia 2013

 

Sędzia główny regat:

Dorota Michalczyk

L.p.SternikZałogaRezultaty wyścigówSuma
NazwiskoImięIIIIIIIV
1MałeckiPiotrMichał Kubuj                   Jacek Giedziuszewicz5*1135
2BałdygaEmilDariusz Bałdyga                 Bartosz Szarek123DNF*6
3MałeckiKrzysztofPatryk Wojtkiewicz            Marcin Komasiński77*2110
4JakowickiJanMariusz Boliszewski Dariusz Chodorowski6*54211
5ŻarnowskiMarekStanisław Kierod               Michał Wilanowski2456*11
6DaszkiewiczJacekPaweł Suliński               Grzegorz Ginter337*511
7PerczyńskiAdamTadeusz Dubik               Wojciech Perczyński4DSQ*6717
8PlitkoWktorŁukasz Dziewięcki          Leszek Grzeszuk86DNF*4

18

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.