Polski Związek Żeglarski zaprasza na finał PolSailing Day – Kalisz 2019

2019-09-19 14:40 inf. pras. PZŻ
Finał PolSailing Day
Autor: mat. pras. PZŻ

Ogólnopolski program edukacji żeglarskiej PolSailing od tego roku ma znacznie większy zakres. Obok bezpłatnej edukacji żeglarskiej dla najmłodszych, realizowanej w 20 ośrodkach na terenie całego kraju, w tym roku odbywa się także cykl imprez Polsailing Day. Ponadto uczestnicy mogą korzystać z rodzinnych rejsów w ramach akcji PolSailing "Cała Rodzina pod Żaglami". Sobotni finał PolSailing Day w Kaliszu to symboliczne podsumowanie wszystkich tych aktywności.

– Wybraliśmy Kalisz, ponieważ jest jednym z trzech miast, gdzie są realizowane wszystkie komponenty programu PolSailing. Ponadto prezes KOZŻ Piotr Gulczyński wraz z zespołem bardzo aktywnie włączył się w realizację programu i dając dobry przykład innym ośrodkom sam o tę imprezę zawnioskował. Obok takiej inicjatywy, sukcesów organizacyjnych, ponadprogramowej liczby przeszkolonych uczestników programu, uruchomienia dodatkowych ośrodków w Ostrowie Wielkopolskim i Pleszewie, nie możemy przejść obojętnie, za taką aktywność w należą się słowa uznania – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

– Korzystając z okazji chciałbym podziękować naszym partnerom, którzy włączyli się w działania na rzecz upowszechniania żeglarstwa w ramach programu PolSailing, po pierwsze Ministerstwu Sportu i Turystyki, po drugie Okręgowym Związkom oraz klubom, reprezentowanym przez koordynatorów regionalnych. Razem dokładając środków i starań możemy osiągać więcej – i właśnie taka praca zespołowa cieszy mnie najbardziej – dodaje Tomasz Chamera.

Na uczestników imprezy w Kaliszu czekają atrakcje na wodzie i na brzegu, regaty w uproszczonej formie będą oprawione szeregiem atrakcji i wydarzeń towarzyszących. – Kalisz stanie się w sobotę centralnym punktem programu PolSailing. Nie ukrywam, że jestem z tego dumny, ponieważ jest to niejako zwieńczenie pracy zespołowej, którą wkładamy w realizację programu. Organizacja imprezy w Wielkopolsce, na tzw. śródlądziu, nad rzeką Prosną, zaraz obok centrum miasta, pokazuje, że żeglarstwo można uprawiać wszędzie, szczególnie, kiedy mowa o jego początkach. Wraz z władzami miasta, zapraszam do Kalisza prezesa oraz przedstawicieli PZŻ, współpracowników z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz koleżanki i kolegów, którzy tak, jak my realizują program PolSailing na terenie kraju, a co najważniejsze głównych adresatów wydarzenia – dzieci, uczestników programu PolSailing i nie tylko, każdego chętnego – zaprasza prezes KOZŻ, a zarazem Regionalny Koordynator Programu PolSailing, Piotr Gulczyński.

Miejscem regat jest rzeka Prosna w Kaliszu, a cała impreza odbędzie na terenie Przystani Kalisz, przy ul. Wał Piastowski 3.

Program imprezy:
• 9.00 – 11.30 zgłoszenia finalne do regat
• 12.00 rozpoczęcie imprezy – otwarcie regat i pikniku PolSailing Day
• 12.30 start pierwszego wyścigu, atrakcje dla uczestników
• 16.30 zakończenie regat

Uczestników regat odsyłamy do Zawiadomienia o Regatach.
https://www.polsailing.pl/do_pobrania.html

Wszyscy chętni mogą się stawić, bawić z nami, kibicować, edukować, aktywnie i rodzinnie spędzić czas, bezpiecznie nad wodą.

– Finał PolSailing Day to dla nas szczególny moment, podczas którego skupiamy nasze inicjatywy podejmowane pod parasolem programu PolSailing, skierowane do najmłodszych, na poziomie sportu powszechnego. To jeszcze zabawa, rozbudzanie pasji, wyobraźni, to inspiracja i budowanie pozytywnych skojarzeń z żeglarstwem – na wyczyn i obciążenia treningowe przyjdzie jeszcze czas – mówi Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ, koordynator programu PolSailing. – W tym roku wprowadziliśmy dużo nowości, rozszerzyliśmy program, zakres działań, również dzięki większemu wsparciu MSiT, w odpowiedzi na nasze wnioski i koncepcje. Cieszymy się z tego, co jest, świętujemy i patrzymy przed siebie. Zakładam, że efekty naszych działań będą jeszcze bardziej widoczne po latach – dodaje Maciej Szafran.

Finał PolSailing Day w Kaliszu
Autor: mat. pras. PZŻ Link: Kliknij, żeby powiększyć zdjęcie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.