Festiwal Żagli ISSA zaprasza do Grecji

2019-08-17 19:07 inf. pras. ISSA
Festiwal Żagli ISSA zaprasza do Grecji
Autor: mat. pras. ISSA

Piąta edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 5 – 12 października. Każda załoga może dołączyć do naszej kolejnej, międzynarodowej przygody.

Pływamy we flotylli, dlatego codziennie rano skiperzy jachtów spotykają się i wyznaczają trasę na dany dzień. Oprócz rekreacyjnego żeglowania organizujemy regaty na ustalonych na bieżąco trasach. Poprzedni rok był trudny pogodowo, dlatego rozegraliśmy tylko jeden wyścig. Rywalizacja to jednak nie najważniejszy cel naszego festiwalu. Przemykając się między Greckimi wysepkami korzystamy z uroków lokalnych atrakcji, zwiedzamy i kosztujemy wyśmienitej kuchni. W tym roku, poza wspólnym pływaniem, grecki kucharz każdego wieczoru przygotuje przyjęcie składające się z typowych greckich dań (ta opcja jest dodatkowo płatna - ale i tak jest tańsza niż wyjścia do restauracji). Postoje w portach sprzyjają wzajemnemu poznaniu i międzynarodowej integracji uczestników rejsu. W 2018 uczestniczyli żeglarze z Belgii, Grecji, Hiszpanii, Izraela, Polski i Ukrainy. Po raz kolejny planujemy pływanie na Zatoce Sarońskiej, w której zawsze można znaleźć porty, które zapewnią schronienie w dowolnych warunkach pogodowych. To idealna impreza zarówno dla zaawansowanych skipperów, jak i początkujących, który pod okiem bardziej doświadczonych kolegów zdobywać będą kapitańskie szlify.

Nie ma żadnych opłat wpisowych. Wszyscy są mile widziani. Wystarczy zgłosić się do biura ISSA w Polsce (info@issa.com.pl) aby uzyskać informacje, gdzie i o której startujemy.
Zasilajcie więc naszą międzynarodową społeczność ISSA i bawmy się wspólnie z kolegami z innych krajów. Czekamy na Was!

Więcej na www.issa.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.