"Enea - na fali bezpiecznej zabawy" ponownie w Poznaniu

2019-10-22 14:53 inf. pras. organizatorów

Pod patronatem firmy Enea po raz kolejny przeprowadzony został cykl wakacyjnych spotkań żeglarskich dla dzieci, którego organizatorem był Jacht Klub Wielkopolski. Zajęcia odbywały się nad Jeziorem Kierskim w Poznaniu.

Młodzi adepci pod okiem trenerów z Jacht Klub Wielkopolski stawiali swoje pierwsze kroki w żeglarskiej przygodzie. Uczestnicy spotkań dzięki przyswojonym elementom teoretycznym i poznanym zasadom bezpieczeństwa aktywnie uczestniczyli w zajęciach na wodzie.

Zainteresowanie udziałem w spotkaniach było duże, zorganizowanych zostało siedem turnusów szkoleniowych. Pierwszy rozpoczął się 1 lipca, a ostatni turnus zakończył 23 sierpnia. Łącznie w spotkaniach żeglarskich udział wzięło 200 dzieci z całej Wielkopolski. Uczestnicy mieli okazję zagłębić się w nieznany do tej pory świat żeglugi i rozwinąć wiele umiejętności, pływając na optimistach, omegach i jachtach kabinowych.

Spotkania odbywały się pod patronatem programu Enea – Akademia Sportu. Ambasadorem akcji jest mistrz świata w klasie RS:X i olimpijczyk z Rio Piotr Myszka, który aktywnie wspiera projekt już kolejny rok. Piotr podczas spotkań w klubie przedstawił uczestnikom drogę, jaką przeszedł w świecie sportów wodnych, pokazując że nie ma rzeczy niemożliwych. Zamiłowanie do żagli przerodziło się w ogromną pasję, dzięki której w połączeniu z ciężką pracą i zaangażowaniem dzisiaj możemy obserwować Piotra na najbardziej prestiżowych zawodach na świecie.

– Mam nadzieję, że dzięki takim projektom skierowanym do dzieci żeglarstwo jeszcze bardziej zyska na sile i coraz więcej młodych ludzi zaangażuje się w sporty wodne – powiedział Piotr Myszka.

Enea – na fali bezpiecznej zabawy
Autor: mat. pras. organizatorów

Nie można również zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa, które są podstawą każdej aktywności na wodzie, dlatego do klubu zaproszona została poznańska policja, która podczas spotkań z najmłodszymi dokładnie przedstawiła zasady bezpiecznego spędzenia czasu nad wodą. Przed uczestnikami stał szereg wyzwań i praktycznych zadań do wykonania, które sprawiły dzieciom bardzo dużo radości.

W trakcie pięciodniowych spotkań żeglarskich istotne było również nabycie zaufania do własnych umiejętności i stopniowe oswajanie się z wodą. Przeprowadzone warsztaty i zajęcia miały na celu nie tylko zwiększenie świadomość dotyczącej przebywania nad wodą, ale również zachęcenie do większej aktywności fizycznej. "Enea – na fali bezpiecznej zabawy" to żeglarska przygoda, która w jednych zapoczątkuje pasję do żeglarstwa i sportów wodnych, a dla innych będzie kolejnym krokiem w rozwoju żeglarskich umiejętności – podkreślają organizatorzy projektu.

Enea – na fali bezpiecznej zabawy
Autor: mat. pras. organizatorów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.