Down North zatonął! Tragedia na Bałtyku

2015-06-01 21:13 (jkl)
DOWN NORTH zatonął - MAPA
Autor: Archiwum Żagli

Jak donosi PAP, w Zatoce Pomorskiej, wczoraj 20 Mm na północny zachód od Świnoujścia zatonął szkuner "Down North" z polską załogą. Rozbitków podjął z morza niemiecki kuter. Uratowało się 11 osób, jedna nie przeżyła...

Szkuner "Down North" wyruszył po południu w sobotę ze Świnoujścia na wyprawę badawczą na północ, za koło podbiegunowe. Uczestnicy wyprawy mieli zamiar uczcić 35 lat od zakończenia prac modernizacyjnych w polskiej stacji badawczej Hornsund na Spitsbergenie. O problemach łodzi powiadomiła w sobotę około godz. 21 załoga niemieckiego kutra "Palucca", która podjęła rozbitków z tratwy. Niemieccy rybacy poprosili o pomoc. W kierunku rozbitków skierowano statek ratowniczy SAR.

Przyczyny zatonięcia szkunera oraz śmierci jednego z załogantów będą ustalane - na nabrzeżu w Świnoujściu, gdzie sprowadzono tratwę i rozbitków są policja i prokurator.

Kapitan jednostki Mateusz Ćwikliński odpowiada obecnie przed służbami ratowniczymi. Ofiarą śmiertelną jest 54-letni niepełnosprawny mężczyzna, reporter magazynu "National Geographic". Według nieoficjalnych informacji, zmarł on wskutek ataku serca.

Czekamy na dalsze szczegóły.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

opr. jkl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.