Dom dla wodniaków „stacjonarnych”

2019-06-05 14:37 Paweł Paterek

Jeśli ktoś nie ma ochoty na mazurskie rejsy jachtem żaglowym, motorowym lub houseboatem, ale chce bezpośrednio poczuć bliskość przyrody może wynająć sobie houseboat stacjonarny. Konstrukcja przypomina bardzo przestronną i wygodną przyczepę kempingową. Nawodny dom może być ustawiony w bardzo ustronnym miejscu, na bindudze lub na skraju portu. Może być dobrym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, dla których długie rejsy mogą być jeszcze zbyt męczące.

Nasz pływający dom świetnie nadaje się na przykład jako przystań i baza wypadowa dla windsurferów, kitesurferów, płetwonurków lub miłośników dziennego żeglowania małą żaglówką lub skuterem wodnym czy niewielką motorówką. Po prostu na noc cumujemy nasz pływający sprzęt do „domu” i od rana wracamy do zajęć na wodzie. Przez noc wypoczywamy w komfortowych warunkach; mając ciepłą wodę, lodówkę, mikrofalę i przytulny kąt. W tym wygodnym apartamencie na wodzie w pełnym luksusie mieści się cztery osoby.

Dom dla wodniaków „stacjonarnych”
Autor: materiały firmowe

OPIS TECHNICZNY APARTAMENTU NA WODZIE

Apartament na wodzie obejmuje sypialnie oraz salon z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym. (sprzęt AGD: lodówka, zmywarka, mikrofala, kuchnia gazowa). Dodatkowo łazienka z wygodnym prysznicem oraz toaletą. Dwa duże tarasy widokowe. Całość powierzchni mieszkalnej jest oszklona, co daje możliwość korzystania z uroków natury. Dla komfortu użytkowania, okna wyposażone są w żaluzję i moskitiery.

Komfortowy apartament na wodzie składa się z sypialni - dwuosobowe  łóżko ( powierzchnia spania 140*200), duża szafa, łazienki-  kabina prysznicowa ( 130*80), umywalka i toaleta. Salon z aneksem kuchennym - duża rozkładana dwuosobowa sofa, stół, 4 krzesła, z w pełni wyposażony aneks kuchenny (sprzęt AGD: lodówka, zmywarka, mikrofala, kuchnia gazowa), szkło i wyposażenie, gotowy do użytkowania. Pomieszczenie gospodarcze – piec gazowy dwufunkcyjny, ogrzewanie centralne i ciepła woda. Duży taras na dachu- powierzchnia użytkowa 16 m2 wyposażony w meble tarasowe. Taras dolny – powierzchnia użytkowa 9m2 wyposażony w komplet wypoczynkowy. 

Apartament na wodzie to luksusowa wersja apartamentu hotelowego w pełni niezależna i gotowa pod wynajem dla klienta ceniącego komfort, niezależność i bliskość obcowania z naturą. Apartament może stanowić alternatywę dla pokoju stacjonarnego lub opcjonalnie może być mobilnym apartamentem pływającym   (jednostka wyposażona w profesjonalną instalację umożliwiającą pływanie - stery strumieniowe, silnik, system nawigujący).

Jednostka o szerokości 4 m, długości 10,5 m, z pomostami zewnętrznymi. Całkowita wysokość 3,40 m. Wysokość nad poziomem wody 2,6-2,8 m, w zależności od obciążenia, zanurzenie około 0,5m. Powierzchnia platformy to 40 m2. Powierzchnia mieszkalna 23 m2, taras dziobowy, taras rufowy, duży taras na dachu jednostki. Jednostka opcjonalnie stacjonarna lub z przeznaczenie do pływania po rzekach, kanałach i jeziorach oraz na wody przybrzeżne. Izolacja cieplna. Możliwość korzystania zimą. Konstrukcja aluminiowa z pływakami – katamaran. Zabudowa w konstrukcji z płyty obornickiej, dach wykonany z płyty obornickiej z pełną izolacja wodoodporną. Ściany wewnętrzne oraz podłoga z płyty OSB. Taras wykonany z deski skandynawskiej, relingi aluminiowe. Zbiorniki na wodę czystą i brudną  z czujnikami i wskaźnikami cieczy. Skrzynia na dwie butle gazowe. Instalacje: elektryczna, antenowa, wodna, grzewcza z piecem gazowym i grzejnikami. Apartament składa się z 4 pomieszczeń: sypialnia – 6,8 m2  (wyposażona w łóżko dla 2 osób oraz dużą szafę  z lustrami). Łazienka – 3,5 m2 ( wyposażona w kabinę prysznicowa 130*80, toaletę  oraz umywalkę z lustrem). Salon z aneksem kuchennym – 13m2 ( zabudowa kuchenna w pełni wyposażona w kuchnię gazową, zlew, zmywarkę, lodówkę i kuchenkę mikrofalową) oraz część salonu (wyposażoną w wygodna dwuosobowa rozkładaną kanapę i stół z 4 krzesłami). Pomieszczenie gospodarcze  - 1m2 ( piec gazowy dwufunkcyjny).

Wykonawcą tego apartamentu na wodzie jest Zbigniew Sygnowski z mazurskiej firmy czarterowej Sygnet Yacht Czarter.

Dom dla wodniaków „stacjonarnych”
Autor: materiały firmowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.