Certyfikaty kompetencji ISSA w nowej szacie

2019-06-24 14:41 Materiał sponsorowany inf. pras. ISSA
ISSA SG 2
Autor: mat. ISSA

Na 50-lecie istnienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich ISSA, certyfikaty tej organizacji przeszły prawdziwą odnowę. I nie mowa tutaj o standardach szkolenia, bo te – o ile udoskonalane z biegiem lat – pozostają dalej wierne swoim najważniejszym ideałom. Mowa o samych dokumentach. Plastikowe certyfikaty wydawane w dalszym ciągu centralnie w Wielkiej Brytanii posiadają aktualnie jednolity, czytelny format na nowym jasnym tle z dużym wyraźnym logiem ISSA.

Pozostały oczywiście najważniejsze elementy. Wyraźne zdjęcie, dane osobowe właściciela, nazwę uprawnienia wraz z informacją o jego zakresie, i co charakterystyczne dla standardów stowarzyszenia, nazwa szkoły wydającej dokument oraz imię i nazwisko instruktora. Uprawnienia żeglarskie od motorowodnych można rozróżnić także po znaczku obok zdjęcia. Są to małe Ikonki żaglówki lub śruby silnikowej. Na odwrocie dowiadujemy się jakiej długości jednostki może prowadzić posiadacz certyfikatu, na jakim akwenie i przy jakich warunkach wiatrowych. Całość jest czytelna i estetyczna.

Przypomnijmy sobie do czego uprawniają najpopularniejsze u nas w kraju certyfikaty kompetencji ISSA.

Inland Power Yacht Skipper
Posiadacz tego certyfikatu nabywa odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby prowadzić jacht o napędzie silnikowym do celów rekreacyjnych w porze dziennej po wodach śródlądowych i morskich w odległości do 3 mil morskich od brzegu. Może także ciągnąć narciarza wodnego. Maksymalna długość jednostki nie może przekraczać 15 metrów a siała wiatru 6B.

ISSA Inland Power Yacht Skipper
Autor: mat. ISSA

Inshore Power Yacht Skipper
To nieco większe uprawnienia motorowodne. Legitymujący się tym certyfikatem może prowadzić jednostkę dłuższą o metr, również w porze dziennej ale już do 20 mil od brzegu po wodach morskich.

ISSA Inshore Power Yacht Skipper
Autor: mat. ISSA

Inland Yacht Skipper
To już certyfikat żeglarski. Jego posiadacz po ukończeniu kursu I pomyślnie zdanym egzaminie uzyskuje podobnie do swojego odpowiednika motorowodnego uprawnienia pozwalające prowadzić jacht żaglowy z silnikiem pomocniczym do celów rekreacyjnych. Obszar żeglugi to wody śródlądowe oraz przybrzeżne morskie do 3 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Maksymalna długość jachtu to również do 15m.

ISSA Inland Skipper
Autor: mat. ISSA

Inshore Yacht Skipper
To z kolei bardziej zaawansowane uprawnienia żeglarskie. Posiadacz tego certyfikatu nie tylko może żeglować zarówno w dzień jak I w nocy ale I długość jachtu może sięgać aż 24 metrów. Odległość od brzegu na wodach morskich to 20 mil. W oczywisty sposób dozwolona jest również żegluga po wodach śródlądowych.

ISSA inshore skipper
Autor: mat. ISSA

VHS Short Range certificate
Dokument dotyczy umiejętności z zakresu komunikacji na morzu. Dla amatorów morskich wycieczek bardzo wskazany, a przy dalszych rejsach wręcz niezbędny. Kilka dni szkolenia, egzamin i mamy certyfikat kompetencji z zakresu użytkowania radia VHS krótkiego zasięgu oraz DSC – czyli przystawki z cyfrową selektywną funkcją wywoływania na statkach morskich.

ISSA VHF
Autor: mat. ISSA

Pełna lista autoryzowanych szkół żeglarskich ISSA znajdziesz na stronie WWW.ISSA.COM.PL

Przypominamy ponad to wszystkim, że można jeszcze zgłaszać się na udział w międzynarodowym obozie ISSA CAMP, który odbędzie się w Kamieniu Pomorskim w dniach 29.06 – 09.07, gdzie można uzyskać certyfikat Inland Skipper oraz dla chętnych Inland Power Skipper. Językiem obozu jest język angielski. Zapraszam y wszystkich chętnych w wieku 16-20 lat. Edukacja i świetna zabawa w międzynarodowym towarzystwie.

Więcej na WWW.ISSA.COM.PL

ISSA baner
Autor: mat. ISSA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.