BOATSHOW Łódź za nami!

2014-11-17 11:01 JK
Boatshow Łódź 2014
Autor: Archiwum Żagli

Zakończyły się Targi “Boatshow”, które przez trzy dni (14 - 16.11.2014) trwały w Łodzi. Impreza, będąca niejako podsumowaniem sezonu żeglarskiego w Polsce, zgromadziła sporą rzeszę wystawców i gości.

Tradycyjnie łódzkie targi to swoisty posezonowy prezentacja rynku żeglarskiego, pokazujący zawsze kilka nowości, które pojawiły się po wiosennych Targach “Wiatr i Woda” w Warszawie (192 wystawców). I tym razem dało się zauważyć kilka ciekawych eksponatów. Targowe jury nagrodziło motorowego Pegazusa 550 (firma Pegazus), żaglowego Maxusa 26 (firma Northman) i silnik Evinrude E-Tec G2. Wyróżnienia otrzymali odpowiednio jachty Rodman Spirit 31 HT i Nex Third oraz kamizelka ratunkowa Izerb z Decathlonu. Dziennikarze mediów wodniackich obecni na targach wyróżnili jacht żaglowy Solina 22 i motorowy Nordkapp 605 Enduro – wbrew nazwie produkowany w Polsce.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Targom, sprawnie zorganizowanym w nowej hali, prócz wystawy towarzyszyły liczne spotkania, odczyty i wykłady środowiska żeglarskiego – lokalnego i ogólnopolskiego. Można tu było spotkać członków kadry klas olimpijskich, znanych kapitanów, autorów żeglarskich książek, działaczy środowiskowych różnego szczebla itp.

Stoisko “Żagli” cieszyło się sporym zainteresowaniem – dość powiedzieć, że już drugiego dnia zabrakło nam bonusów do prenumeraty tradycyjnych koszulek... Wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić na nim naszą liczną redakcyjną reprezentację i porozmawiać na liczne, ciekawe tematy – serdecznie dziękujemy!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.