Boatshow 2019: żeglarskie święto w Łodzi

2019-11-19 14:54 Stanisław Iwiński

W niedzielę 17 listopada w Łodzi zakończyły się 21. Targi Boatshow – jedna z najstarszych i najbardziej lubianych imprez wystawienniczych w Polsce.

Jak co roku nie zabrakło zarówno konstrukcji nowych, po raz pierwszy pokazywanych jachtów żaglowych i motorowych, jak i już znanych i dobrze sprawdzonych na szlakach wodnych jednostek pływających.

Dla wielu miłośników sportów wodnych Boatshow to bardzo ważna impreza w kontekście kolejnego sezonu nawigacyjnego i ewentualnego wyboru nowej wymarzonej konstrukcji pływającej.

Bez wątpienia największą gwiazda targów wśród jachtów napędzanych wiatrem była nowa Antila 30, pięknie narysowana przez Michała Orycha i dokładnie wykonana w stoczni Antila Yacht. Konstrukcja zdobyła uznanie jurorów zarówno Konkursu o Złoty Medal Targów Boatshow, jak i Nagrody Dziennikarskiej, zwyciężając w kategorii Jacht Żaglowy w obu tych konkursach.

Pośród jachtów motorowych sensację budził natomiast Ferretti 450, prawdziwe dzieło sztuki włoskich designerów jachtowych. To jemu dziennikarze przyznali pierwszeństwo w kategorii Jacht Motorowy, a jurorzy Złotego Medalu Targów nagrodzili go wyróżnieniem.

Duże uznanie wzbudziła też proekologiczna wersja jachtu Stillo 30 w elektrycznej wersji zaprezentowana przez firmę EnerBoat.com. Zdobyła Złoty Medal w kategorii Innowacyjny Produkt Targów oraz wyróżnienie specjalne od dziennikarzy.

Złoty Medal w kategorii Jacht Motorowy przyznany został firmie Eco Marine Sp. z o.o. za konstrukcję Flipper 900 ST, a w kategorii Akcesoria – firmie Eljacht Elektronika Jachtowa Sp.J., za wskaźnik nawigacyjny z echosondą Element 7S. Wyróżnieniem konkursu Złoty Medal Targów uhonorowano też: TES Yachts Sp. z O.O. za jacht TES 246 Versus (Jacht Żaglowy) oraz firmę Trimet August Bąk Sp.J. za moskitierę magnetyczną do luków jachtowych. Dziennikarze natomiast przyznali jeszcze wyróżnienie firmie Odisej Jachting za wieloletnie rozwijanie oferty produktowej, w tym czartery w Chorwacji pod nazwą jachtchorwacja.pl oraz sprzedaż katamaranów Bali pod nazwą balicatamaran.pl.

O tym, jak ważna dla odwiedzających jest łódzka impreza niech świadczy fakt, że ponad 70 procent przybyłych na wystawę deklaruje chęć zakupu jachtu w najbliższym roku.

W trakcie otwarcia wystawy na głównej scenie targowej redaktor naczelny "Żagli" Waldemar Heflich, wręczył organizatorom targów, Grzegorzowi Wiśniewskiemu i Pawłowi Babijowi, specjalny Medal Pamiątkowy wybity na 60-lecie Magazynu dla osób i firm szczególnie zasłużonych we współpracy z redakcją.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.