Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczyńska wygrały Puchar Księżniczki Zofii!

2016-04-03 15:20 Andreas Nicolaides
Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska
Autor: Waldemar Heflich Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska - klasa 470

Startujące w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska wygrały regaty o Puchar Księżniczki Zofii, które odbywały się w Palma de Mallorca. Drugie miejsce w klasie RS:X zajął Paweł Tarnowski.

Polki zaliczyły świetną końcówkę regat. Do wyścigu medalowego - punktowanego podwójnie - przystępowały z 5. pozycji. W nim zajęły 2. miejsce, co pozwoliło im na ostateczny triumf w całej imprezie.

Już 7 kwietnia także w Palma de Mallorca rozpoczną się mistrzostwa Europy w tej klasie. Zawody te będą dla naszych zawodniczek kolejnym testem przed sierpniowymi igrzyskami olimpijskimi.

Świetnie w regatach o Puchar Księżniczki Zofii spisał się też startujący w klasie RS:X Paweł Tarnowski, który zajął drugie miejsce. Wśród pań Zofia Noceti-Klepacka uplasowała się na piątym miejscu, a Maja Dziarnowska na dziewiątym.

Niestety słabo spisali się nasi reprezentanci w klasie Finn oraz Laser Radial, którzy walczyli o olimpijską kwalifikację. Awansu nie wywalczyli jednak ani Piotr Kula, Mikołaj Lahn, Miłosz Wojewski, Michał Jodłowski, Łukasz Lesiński, Sebastian Kalafarski (klasa Finn), ani Agata Barwińska (klasa Laser Radial).

To oznacza, że w klasie Finn nie będziemy mieć reprezentanta na igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy od 1992 roku (Igrzyska w Barcelonie).

Ostatecznie w Brazylii wystartują: Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin) w klasie Laser Standard, Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice) w klasie 470, Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) w windsurfingowej klasie RS:X oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er.

Puchar Księżniczki Zofii odbywał się już po raz 47. Wystartowało w nim 777 załóg z 67 krajów, łącznie ponad 1000 żeglarzy.