Zbigniew Gutkowski w regatach Gdynia 400 Double

2018-06-01 20:39 Paweł Paterek
Zbigniew Gutkowski
Autor: Paweł Paterek

Wśród jedenastu załóg, które zgłosiły się do Gdynia 400 DOUBLE jest także kapitan Zbigniew Gutkowski, który wystartuje na swoim jachcie „Globe”. Jego załogantem będzie Tomasz Majewski – żeglarz-amator, który zgłosił się do udziału w tym rejsie przez Facebooka.

Na swojej stronie internetowej wywiesiłem zaproszenie na pokład dla amatorów – mówił Zbigniew Gutkowski – Mam największy jacht i największe doświadczenie w samotnej żegludze. Chcę w ten sposób zrównać szanse wszystkich w tej stawce, ale najbardziej zależy mi na przekazaniu wiedzy i moich spostrzeżeń w tego typu żegludze. Wierzę, że grono ludzi, których pociąga taka rywalizacja będzie z każdym rokiem rosło.

Regaty Gdynia 400 DOUBLE są najdłuższym wyścigiem z cyklu OS Racing. Dla „Gutka” to nie tylko chęć dobrego treningu, ale też większy zamysł: Chcę wystartować w tych regatach, żeby pomóc w rozpowszechnianiu idei tych wyścigów – deklaruje kapitan Zbigniew Gutkowski – Bardzo podoba mi się pomysł Pawła Wilkowskiego. Myślę, że jest to jedna z dróg do tego, aby nasze oceaniczne żeglarstwo regatowe zaczęło się mocniej rozwijać. Mam nadzieje, ż dzięki regatom takim jak Gdynia 400 DOUBLE wzrośnie liczba osób, które pokochają trudną rywalizację na pełnym morzu i będą lepiej rozumieć wielkie regaty oceaniczne. Każdy kto kiedyś chce wystartować w takich monumentach jak Vendee Globe czy Transat Jacques Vabre musi zaczynać od takich regat jak te gdyńskie.

Na regaty Gdynia 400 DOUBLE zaprasza organizator – Paweł Wilq Wilkowski:

Zaczynamy w sobotę, w samo południe, tuż przy Akwarium Gdyńskim, start do wyścigu będzie doskonale widoczny z nabrzeżaStart będzie poprzedzony prezentacją jachtów na wodzie o 11:30, którą wzbogaci komentarz żeglarza regatowego, Piotra Radzika. Będzie kilka słów o każdym startującym jachcie, o procedurach startowych i jak to jest w małej (2-osobowej) załodze podczas długiego wyścigu morskiego non-stop. Będzie też o realizowanym przez Miasto Gdynia programie edukacji żeglarskiej "Gdynia na Fali", skierowanym do najmłodszych adeptów żeglarstwa. W tej edycji regat wystartują, m. in. znani żeglarze - Zbigniew Gutkowski (s/y GLOBE),  Andrzej Kopytko (s/y OPOLE), Andrzej Glebow (s/y CARAVELA 950) i Konrad Smoleń (s/y BIGGER JOHNKA). Zapraszamy do oglądania żeglarskich zmagań przy Akwarium Gdyńskim i w internecie już niedługo podamy szczegóły, jak można nas na bieżąco obserwować...

...a kto się nie zgłosił do regat, jego strata - zapraszamy na następne regaty na koniec lipca (będzie ok. 320 Mm z rangą Mistrzostw Polski ORC w kategorii załóg dwuosobowych) - wszystkie wyścigi należące do cyklu OS Racing są zaliczane do klasyfikacji generalnej OS Racing - 10 listopada, podczas uroczystości podsumowania sezonu zobaczymy najlepszych polskich żeglarzy startujących w regatach offshorowych doublehanded.

Na liście zgłoszeń jest jedenaście załóg.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.