Wielki finał PPJK 2019 na Jeziorze Ryńskim

2019-10-15 16:43
Finał PPJK 2019
Autor: mat. pras. organizatorów

W Rynie od 11 do 13 października rozegrano 24. finał cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Wystartowało w nim jedenaście załóg, które do decydujących zmagań zakwalifikowały się po trwających cały sezon eliminacjach.

Imprezę zorganizowano po raz kolejny w gościnnym ośrodku żeglarskim „Bocianie Gniazdo” nad Jeziorem Ryńskim. Z dwunastu zaplanowanych wyścigów przeprowadzono dziewięć, z czego siedem pierwszego dnia – przy bardzo mocnym wietrze wiejącym z szybkością ponad 22 w. Drugiego dnia warunki były już zupełnie inne i trzeba było szukać wiatru na akwenie. W efekcie udało się rozegrać tylko dwa wyścigi.

Zwycięzcą finału został Michał Brzozowski żeglujący z załogą: Wojciech Moczkowski i Mikołaj Kmieć. Triumfator czekał na tę chwilę sześć lat – od tylu uczestniczy bowiem w finałach PPJK. Zwycięstwo zapewnił sobie już pierwszego dnia, wygrywając pięć z dziewięciu wyścigów. W niedzielę szło mu znacznie gorzej, ale tylko dwa wyścigi z gorszymi wynikami nie zmieniły ostatecznych wyników całych regat.

Sponsorami finału i fundatorami nagród były: ośrodek „Bocianie Gniazdo”, firma Raksa, producent słodyczy Jutrzenka, firma Sky Sail z Olsztyna oraz farma drobiu „Wybiegane Kury”, a partnerem medialnym finału i całego cyklu PPJK miesięcznik „Żagle”.


Wyniki 24. finału PPJK:

1. Michał Brzozowski 17 pkt.
2. Piotr Matwiejczuk 19
3. Jakub Malicki 27
4. Arek Sendlewski 28
5. Mirosław Czech 36
6. Tomek Kopytko 40
7. Marek Kmieć 47
8. Przemek Tkacz 63
9. Kaceper Kowalski 69
10. Adam Krzyżykowski 71
11. Mariusz Boliszewski 83

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.