Team 77 Racing najlepszy w mistrzostwach Polski klasy Micro

2019-10-01 17:37 inf. pras. organizatorów

W ostatni weekend września odbyły się pierwsze regaty przy Twierdzy Wisłoujście – Gdańsk Sailing Week. Najlepsi żeglarze walczyli w mistrzostwach Polski w klasie Micro. Zwyciężył gdański Team 77 Racing w składzie: Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała. Za dwa laty w Twierdzy odbędą się mistrzostwa świata w tej klasie.

Mistrzostwa Polski zorganizował 77 Racing Club w Gdańsku. Marina znajduje się południowej części Twierdzy Wisłoujście, gdzie jeszcze rok temu znajdował się wodny komisariat policji. Teraz powstaje tu przystań jachtowa. Pomysłodawcą i organizatorem regat jest Piotr Tarnacki, dziewięciokrotny mistrz świata w klasie Micro. – Moim marzeniem było zorganizowanie regat w Gdańsku i udało się to nam zrealizować – mówi Tarnacki. – Warunki do żeglowania w tym miejscu są wręcz idealne. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ale już teraz mogę powiedzieć, że jestem dumny z Gdańsk Sailing Week – podkreśla zwycięzca tej edycji.

Regaty trwały przez trzy dni, w tym czasie odbyło się dziewięć wyścigów. Mistrzem Polski został Piotr Tarnacki z Grzegorzem Banaszczykiem i Bartoszem Makałą. Drugie miejsce zajął Marcin Celmerowski z Oskarem Ślezioną i Wojtkiem Moczkowskim, trzecie Maciej Twarowski z Agatą Czarmińską i Mirosławem Zającem. W dywizji racer pierwsze miejsce zajął Piotr Kowalewski z Rafałem Trzcińskim i Jerzym Gałęzą, drugie Maciej Grodzki z Jarkiem Krawczakiem i Marcinem Peczką, trzecie Jacek Kuczyński z Alicją Kuczyńską i Kamilem Baranowskim. W dywizji cruiser Pierwsze miejsce zajął Piotr Mańczak z Filadelfią Bachorz i Łukaszem Gałęzą drugie Jacek Zyskowski z Łukaszem Zyskowskim i Wojciechem Zarodem.

77 Racing Club dzierżawi od miasta Gdańsk teren przy Twierdzy Wisłoujście. Klub prowadzi m.in. akademię żeglarską dla pasjonatów regat oraz program szkoleniowy dla firm łączący żeglarstwo i biznes. Rozpoczął także rewitalizację całego terenu. Naprawiono drewniane nabrzeże, odremontowany będzie zabytkowy Dom Plebana, w którym mieścił się komisariat. Przeprowadzona zostanie modernizacja 450-metrowej hali. Powstanie nowa z zapleczem socjalnym, łazienką, prysznicami, kuchnią. Budynki zabytkowe zostaną połączone z nowoczesnymi. Cały teren zostanie ogrodzony. Docelowo w wewnętrznej fosie Twierdzy

Wisłoujście ma powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz około 20 miejsc gościnnych. Całość powinna być gotowa w ciągu dwóch lat.

Gdańskowi przyznano organizację w Twierdzy Wisłoujście mistrzostw świata w klasie Micro w 2021 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.