Tadeusz Haręza wicemistrzem Europy w klasie O-500

Tadeusz Haręza to jeden z najbardziej utytułowanych ludzi sportu motorowodnego.
Autor: FOT. STANISŁAW IWIŃSKI/ŻAGLE Tadeusz Haręza to jeden z najbardziej utytułowanych ludzi sportu motorowodnego.

W dniach 28-29 czerwca w Śremie odbyły się zawody motorowodne podczas, których rozegrano Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie O-500. Odbyła się fascynująca walka pomiędzy Węgrem startującym w barwach Austrii Attilą Havasem, a Polakiem Tadeuszem Haręzą. Na początku do walki o złoto próbował się włączyć Czech Jiri Masek, ale defekt silnika w trzecim biegu uniemożliwił mu skuteczną walkę i w rezultacie zajął trzecie miejsce. Tadeusz Haręza w trzech biegach był drugi i dzięki swojej równej formie wywalczył srebrny medal Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie O-500. Klasą samą dla siebie był Attila Havas wygrał trzy biegi i bezapelacyjnie został mistrzem Europy w klasie O-500.

Prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Jerzy Czeszko podsumował zawody: Wielkie gratulacje dla Tadeusza Haręzy. Jest to jeden najbardziej utytułowanych zawodników w historii sportu motorowodnego, a dzisiaj dołożył kolejny medal do kolekcji. Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i impreza się udała zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

W eliminacjach Motorowodnych Mistrzostw Polski wygrywali faworyci w młodzieżowej klasie JT-250 wygrała Ada Przybył (WKS Zegrze). W klasie S-550 wygrał Lechosław Rybarczyk, zwany profesorem sportu motorowodnego. Nieprzyjemny incydent miał miejsce w klasie T-550, gdzie podczas drugiego biegu uległ wypadkowi mistrz Europy w tej klasie Marcin Gembiak (Posnania) na szczęście po przewiezieniu do szpitala lekarze orzekli tylko drobny uraz ręki i łąkotki. W T-550 triumfował Karol Gańczak. W klasie T-400 kolejny raz triumfował Marcin Szymczak (Baszta Żnin).

Następne motorowodne zawody odbędą się w Zbąszyniu w dniach 6-7 września, a odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Europy S-550 oraz Motorowodne Mistrzostwa Polski O-125, T-550, T-400 oraz  OSY-400.