Srebrna Szekla Zbąszynia na jeziorze Błędno

2019-10-21 12:33 Materiały prasowe Topcat Team Polska

W dniach 14-15 września 2019 r. na jeziorze Błędno w Zbąszyniu rozegrane zostały kolejne regaty o "Srebrną Szeklę". Organizatorem regat był Zbąszyński Klub Żeglarski. Zawodnicy jak co roku startowali w klasie jachtów otwarto pokładowych oraz na jachtach kabinowych, młodzież zaś na optymistach. Wprowadzono także klasyfikację dla katamaranów TOPCAT.

Dla zawodników klasy katamaranów TOPCAT to ważna impreza, trzecia w Polsce po Pucharze Zbąszynia w czerwcu oraz Mistrzostwach Polski, które odbyły się w maju bieżącego roku. Impreza ta zaliczana jest również do europejskiej klasyfikacji rankingu ITCA katamaranów TOPCAT.

W pierwszym dniu regat, przy słonecznej pogodzie i słabym zmiennym wietrze, rozegrano 3 wyścigi. Po zejściu z wody załogi poczęstowano ogromnymi porcjami pizzy przygotowanej przez miejscowego specjalistę. W godzinach wieczornych tego samego dnia zawodnicy mile spędzili czas w restauracji znajdującej się bezpośrednio przy jeziorze. Sprawdzana pogoda przewidywała następnego dnia słoneczną pogodę i silniejszy wiatr. Tak też się stało.

Troszkę mocniejszy wiatr pozwolił na rozegranie kolejnych trzech wyścigów, tym razem jednak przy nieco inaczej ustawionej przez komisję i chyba zbyt krótkiej jednak jak na katamarany trasie. Ominięcie znaku nawietrznego przy bardzo kręcącym wietrze sprawiało niektórym załogom nie lada problem.

O godzinie 15 00 odbyło się uroczyste zakończenie regat na przystani ZKŻ Zbąszyń.

Wygrana we wszystkich 6 wyścigach przez załogę katamaranu TOPCAT K2X w składzie Marian Tobys oraz Jakub Drygas z TOPCAT Team, pozwoliła na wejście na najwyższy stopień podium.

Sezon jeszcze trwa, a wszyscy przygotowują się do Mistrzostw Europy Katamaranów TOPCAT, które tym razem zorganizowane zostaną w Polsce na Jeziorze Turawskim koło Opola w dniach 11-17.lipca 2020. Już teraz zapraszamy na tę imprezę!

TOPCAT TEAM POLSKA

Klasyfikacja TOPCAT K2 / K2X:

1. Marian Tobys/Jakub Drygas

2. Jarek Wachowiak/Marek Śmiglak

3. Krzysztof Janiec/Mariusz Łapot

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.