Selma Racing w mistrzostwach Europy IRC w Wielkiej Brytanii

2018-06-14 14:15 Selma Racing
Selma Racing w mistrzostwach Europy IRC
Autor: mat. pras. organizatorów

W brytyjskim Cowes, na wodach cieśniny Solent od niedzieli 10 czerwca rozrywane są mistrzostwa Europy IRC. W zawodach bierze udział ponad 30 załóg rozstawionych w trzech klasach. Polska ma tam swoją reprezentację.

Selma Racing ze skiperem Arturem Skrzyszowskim, rywalizuje na jachcie Reichel Pugh 48 w klasie IRC 1. O jak najlepsze wyniki walczą wspólnie doświadczeni regatowcy (Pav Barwicz czy Tymon Sadowski) oraz amatorzy-pasjonaci szybkiego i intensywnego pływania. Stają w szranki m.in. z w pełni profesjonalnymi załogami, głównie z Wielkiej Brytanii, w każdym wyścigu pokazując pazur i ducha sportowej rywalizacji.

Pierwotne plany dotyczące rozgrywek organizowanych przez Royal Ocean Racing Club, które zakładały m.in. kilkudziesięciogodzinny wyścig na otwartym morzu, skutecznie przemeblowała pogoda. W sumie więc od niedzieli załogi ścigały się w sześciu wyścigach inshore, zmagając się jak dotąd zazwyczaj ze słabymi wiatrami oraz silnymi prądami wód Solentu. Na czwartek zaplanowano wyścig dookoła wyspy Wight, przy prognozowanym silniejszym wietrze.

Regaty potrwają do soboty 16 czerwca. Zmagania drużyn można śledzić na trackingu: http://rorc.sailracer.org/eventsites/tracking-mobile3.asp?eventid=211985&templ=mobiletracking3
Aktualizowane na bieżąco wyniki na: http://www.rorc.org/racing/race-results/2018-results

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.