"Selma" już w Australii, teraz pora na regaty Sydney - Hobart

2014-11-07 11:56 Informacja prasowa
Comp_SelmaExpeditions_uciekajac_przed_mgla_fot.P.Kaja
Autor: Archiwum Żagli

Do redakcji "Żagli" dotarła informacja z pokładu "Selmy". Jacht dobił do brzegu Australii i wkrótce wystartuje w niezwykle prestiżowych regatach Sydney - Hobart.

Treść komunikatu:

4.10.2014 - około 1200 LT: po 12,236 milach (ponad 22,5 tys. km.) od startu 06.04.2014 z Ushuaia w Argentynie dotarliśmy do Australii. Kolejny - drugi etap Wyprawy "Selma-Antarktyda-Wytrwałość" zakończony. Stoimy w bardzo przyjaznej marinie Rivergate w Brisbane. Sprzątanie, krótki wypad do miasta i ... do roboty!! Za godzinkę powinni dotrzeć do nas Krzysiek Jasica i Piotrek Kuźniar więc już w pełnym składzie zajmiemy się Selmą by po tak długim rejsie odzyskała pełny blask na następny etap: regaty Sydney-Hobart - w ostatniej dekadzie grudnia 2014 oraz rejs na antarktyczne Morze Rossa w styczniu i lutym 2015. Od jutra remont. Chcemy zdążyć na przyjazd załogi regatowej w połowie grudnia 2014. :)

Tomek Łopata, kpt. jachtowy

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Wyprawa: "SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ

Horn - Hobart - Morze Rossa: kolejne wyzwanie Selma Expeditions.

Kwiecień 2014 roku. Jacht s/y Selma Expeditions pod dowództwem kapitana Piotra Kuźniara i z 8-mio osobową polsko-czeską załogą; rejs z argentyńskiego Ushuaia, wokoło przylądka Horn i przez fiordy Ziemi Ognistej i kanały chilijskiej Patagonii.

Czerwiec - październik 2014; żegluga szlakiem Magellana z Chile - w poprzek Pacyfiku - do Australii.

Grudzień 2014: Australia - Tasmania, udział w 70-tej edycji legendarnych Regat  Sydney - Hobart. Sprawdzian dla jachtu i sprzętu przed wyruszeniem na Morze Rossa.

Styczeń, luty i marzec 2015 - żegluga na Morze Rossa, najdalej na Południe Ziemi - gdzie jeszcze żaden jacht żaglowy nie dotarł. Do Zatoki Wielorybów (Bay of Whales, Ross Sea, Antarctica) położenie 78° 30′S, 164° 20′W. Najzimniejsze morze świata, dostępne do żeglugi tylko dwa miesiące w roku. To tam sto lat temu zaczynała się historia Shackletona, Scotta i Amundsena. Historyczna baza wypraw na Biegun Południowy. Do tej pory zaledwie kilka jachtów żaglowych dotarło do Morza Rossa, ale żadnemu nie udało się dopłynąć do jego krańców.

Marzec, kwiecień 2015 - żegluga powrotna przez Pacyfik do Cieśniny Drake'a, wokoło Hornu do Ushuaia

Wyprawa na Morze Rossa realizowana jest zgodnie z surowymi wymaganiami Międzynarodowej Organizacji Antarktycznych Firm Turystycznych - IAATO (International Association of Antarctica Tour Operators) oraz ISAF/WSSRC - Światowej Rady Rekordów Żeglarskich - Międzynarodowego Stowarzyszenia Żeglarskiego.

Więcej informacji: www.SelmaExpeditions.com

Selma Expeditions
Autor: Archiwum Żagli
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.