Polska Liga Żeglarska: czas na finał Ekstraklasy!

2019-08-23 12:47 inf. pras. organizatorów
Polska Liga Żeglarska
Autor: Gwidon Libera / mat. pras. PLŻ

W sobotę i niedzielę w Szczecinie odbędzie się czwarta, finałowa runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Na czele rankingu z równą liczbą punktów znajdują się zespoły Giżyckiej Grupy Regatowej i Jeziorak Yacht Clubu, wyprzedzające Legię Warszawa o dwa "oczka". Regaty odbędą się na jeziorze Dąbie Małe z bazą w Centrum Żeglarskim w Szczecinie.

Po rozegraniu trzech rund, sześciu dniach rywalizacji i 82 wyścigach w Szczecinie wszystko zaczyna się od nowa! Dwa kluby z Giżycka i Iławy mają identyczną liczbę punktów i największe szanse na wygranie ligi i zdobycie tytułu Klubowego Mistrza Polski PZŻ. Ale tuż za nimi, ze stratą dwóch punktów, plasuje się Legia Warszawa, która również ma spore szanse na końcowy sukces. Pozostałe kluby z czołówki notują już większe straty ale, jak pokazały ostanie regaty w Świnoujściu, kolejność na mecie nie jest pewna do ostatniego wyścigu.

Na dole tabeli trwa walka o utrzymanie się w Ekstraklasie na sezon 2020. Przed spadkiem do 1. ligi bronią się obie załogi Odyssey Sailing Club i Yacht Club Sopot. Kolejne – JKM Gryf Gdynia i Dżygit Białystok mają 4 – 6 punktów przewagi, ale musza być ostrożne, aby nie dać się zepchnąć do strefy spadkowej. Z Ekstraklasą pożegnają się trzy ostatnie załogi w rankingu.

Klasyfikacja generalna Ekstraklasy po trzech rundach:

1. Giżycka Grupa Regatowa – 31 pkt
2. Jeziorak Yacht Club Iława – 31 pkt
3. Legia Warszawa – 29 pkt
4. Olsztyński Klub Żeglarski – 26 pkt
5. SEJK Pogoń Szczecin – 24 pkt
6. KS Iskra AMW Gdynia – 23 pkt
7. Sztorm Grupa Warszawa – 22 pkt
8. PŻKZ Dżygit Białystok – 14 pkt
9. JKM Gryf Gdynia – 12 pkt
10. Yacht Club Sopot – 8 pkt
11. Odyssey Sailing Club Warszawa – 7 pkt
12. Odyssey Sailing Club Warszawa2 – 7 pkt

Polska Liga Żeglarska
Autor: Gwidon Libera / mat. pras. PLŻ

Regaty transmitowane będą na żywo. Relacje z wody, wywiady i studia regatowe są dostępne na profilu facebookowym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/
System SAP Sailing dostępny jest pod tym linkiem: https://polishleague2019.sapsailing.com
Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

***

Organizatorami NostriMaris Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting.
Partnerem Głównym regat jest NostriMaris – to zespół działań informacyjno-promocyjnych projektu pod nazwą „Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających” realizowanego przez Urząd Morski w Szczecinie w ramach POIiŚ 2014-2020, współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa żeglugi i wzrost konkurencyjności polskich portów.
Partnerami technologicznymi regat są: SAP Polska, Hewlett Packard i Petrosoft.pl
Partnerami regat są: Musto – Kees International Polska oraz Harken Polska, AVA Marine, Teknos-Oliva, Magazyn Żagle, W Ślizgu i portal zeglarski.info

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.