Polska gospodarzem finału ME skuterów wodnych 2020

2019-10-29 13:55 inf. pras. PZMWiNW
Andrzej Wiśniewski
Autor: Dariusz Olejnik/ motorowodniacy.org

Ostatnia, trzecia runda Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych 2020 odbędzie się w Polsce. Zawody zaplanowano na weekend 26-28 czerwca. Więcej szczegółów, wraz z dokładną lokalizacją imprezy, zostanie podanych niebawem.

Kalendarz UIM-ABP EUROPEAN CHAMPIONSHIP na sezon 2020 przewiduje trzy rundy:

24-26.04 – Portugalia
19-21.06 – Węgry
26-28.06 – Polska

– Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji zawodów tej rangi. Od lat Międzynarodowa Unia Motorowodna (Union Internationale Motonautique), której jesteśmy członkiem, powierza nam mistrzostwa Europy i świata w sporcie motorowodnym. Skutery wodne rozwijają się w naszym kraju bardzo dynamicznie, mamy też zawodników z międzynarodowymi sukcesami. To wszystko utwierdza mnie w przekonaniu, że czeka nas pełen emocji, czerwcowy weekend w Polsce – powiedział Paweł Szabelewski, sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

– Niebawem podamy więcej szczegółów z naszych wspólnych ustaleń z przedstawicielami UIM oraz firmą Aquabike Promotion LDT, która z ramienia światowej federacji odpowiada za promocję mistrzostw świata i mistrzostw Europy skuterów wodnych – dodał

W tym roku zawodniczki i zawodnicy startujący z licencjami sportowymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego wywalczyli cztery medale mistrzostw Starego Kontynentu.

ZŁOTO – Anna Jachimek w klasie RUN GP4 Ladies (klub Prima Jet Łódź)
BRĄZ – Amanda Karasek w klasie RUN GP4 Ladies (WKSM Jetriders Wrocław)
BRĄZ – Andrzej Wiśniewski w klasie RUN GP1 (Black Shadows Power Team Ełk)
BRĄZ – Konrad Wróbel w klasie RUN GP2 (Black Shadows Power Team Ełk)

Przed ogromną szansą odniesienia życiowego sukcesu stoi doświadczony Andrzej Wiśniewski. Reprezentant Polski jest liderem mistrzostw świata w najsilniejszej klasie skuterów siedzących Runabout GP1. Do końca sezonu pozostały już tylko jedne zawody, które odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod koniec grudnia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.