Polish Match Tour: meczowe ostatki w Rybniku

2019-10-18 14:45 inf. pras. organizatorów
Polish Match Tour: meczowe ostatki w Rybniku
Autor: Gwidon Libera / mat. pras. PMT

W weekend 19 i 20 października zostaną rozegrane regaty Rybnik Match Race zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W imprezie weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec i Rosji. Planowana jest testowa relacja na żywo z wykorzystaniem pięciu kamer i drona dostępna na na kanale Youtube Polish Match Tour!

Będzie to już piąta edycja jesiennych regat na południu Polski, zamykająca sezon meczowy w Polsce. Tegoroczna obsada potwierdza duże zainteresowanie imprezą wśród załóg zagranicznych, umacniając tę w ciągle młodą imprezę w kalendarzu regat World Sailing.

– Na starcie zobaczymy 10 załóg, ale ciężko jest wskazać faworytów. Na pewno groźny będzie Igor Tarasiuk, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski i Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Liczyć się będą obie załogi z Rosji – Denis Shapovalov i Pavel Zimin. Stawka jest bardzo wyrównana, więc na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków. Warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew lub włączyć nasz kanał na YouTube i Facebooku aby pooglądać zmagania, bo będziemy transmitować regaty na żywo! W piątek treningi, w sobotę eliminacje, a w niedzielę półfinały i finały – zapowiada Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym, czyli każdy załoga popłynie w dziewięciu wyścigach. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa jeden punkt. Te załogi, które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej. Planowanych jest rozegranie około 50 krótkich wyścigów eliminacyjnych, a po nich finały dla najlepszych czterech załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie czterech sędziów i dwóch arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast, nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.

Polish Match Tour: meczowe ostatki w Rybniku
Autor: Gwidon Libera / mat. pras. PMT

Organizatorzy regat zapewniają cztery jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu szanse są wyrównane, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka, a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie, dlatego wiele załóg może przyjechać na zawody nawet z odległych miejsc świata. Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu w okolicy zapory na Zalewie Rybnickim.

Lista startowa Rybnik Match Race 2019:
1. Jens Hartwig – HARTWIG Match Team – Niemcy
2. Tomasz Feret – Electrum Sailing Team – SKŻ Powidz
3. Denis Shapovalov – Rosja
4. Igor Tarasiuk – HRM Racing
5. Radosław Żurek – Między Żaglami
6. Michał Gryglewski – Sail2Win
7. Pavel Zimin – Rosja
8. Tomasz Szymański – Gladan Inc.
9. Wiktor Plitko – OKŻ
10. Maciej Cylupa – PMT Media Team

Organizatorem regat Rybnik Spring Cup są MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego – Polish Match Tour. Bazą regat jest Hotel Stodoły przy ulicy Cisowej w Rybniku. Otwarcie planowane jest w sobotę o godz. 9:00. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16.
Partnerami regat są: Miasto Rybnik, MUSTO – Kees International Polska, Harken, Bryt Sails , AVA Marine i wodoaktywni.com.

Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

***

Polish Match Tour to jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2019 składa się z siedmiu imprez na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.