Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem w Polsce!

2020-01-29 9:48
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem w Polsce!
Autor: Adrian Skubis / motorowodniacy.org

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego otrzymał od Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu (IWWF) prawo organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodny za wyciągiem w kategorii Open. Zawody odbędą się w dniach 11-13 września 2020 roku w sosnowieckim ośrodku sportów wodnych Wake Zone Stawiki.

Drugi rok z rzędu międzynarodowa impreza mistrzowska zawita do Stawików w Sosnowcu. W 2019 roku w tym miejscu odbyły się Mistrzostwa Europy w Wakeboardzie i Wakeskacie w kategorii Open. Polscy zawodnicy zdobyli na tych zawodach dwa brązowe medale (Agnieszka Kobylańska z klubu Kartel Wieliczka w kategorii Wakeskate Open; Igor Sikorski z klubu Avalon Extreme w kategorii Seated Open). Zeszłoroczne mistrzostwa zyskała bardzo pochlebne recenzje przedstawicieli kilkunastu narodowych reprezentacji i najwyższe oceny delegatów IWWF (International Waterski & Wakeboard Federation).

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Wodnym odbędą się w połowie września. Kibice będą mogli podziwiać najlepszych narciarzy wodnych w trzech niezwykle widowiskowych konkurencjach: slalomie, jeździe figurowej i skokach.

Reprezentanci Polski w narciarstwie wodnym zaliczani są do ścisłej światowej czołówki. W 2019 roku podczas Mistrzostw Europy w kategorii Open (Mińsk na Białorusi), Kamil Borysewicz z AKS Sparta zdobył złoty medal w skokach, a polska drużyna zajęła czwarte miejsce. Dodatkowo polscy juniorzy wywalczyli łącznie aż 4 medale ME w poprzednim sezonie, trzy indywidualnie i jeden drużynowo w kategorii U15.

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego powierzył organizację wykonawczą Mistrzostw Świata Klubowi Sportowemu Wake Zone Stawiki z Sosnowca. - To nasz zaufany partner, członek naszego związku, który sprawdził się w organizacji zawodów tej rangi. Ludzie związani z tym klubem potwierdzili to już wielokrotnie, choćby w zeszłym roku podczas wakeboardowych Mistrzostw Europy. KS Wake Zone Stawiki powstał z pasji ludzi uprawiających od lat narciarstwo wodne. Tacy zawodnicy, jak Dawid Kazek czy Bartosz Pieczonka, to wielokrotni medaliści międzynarodowych imprez mistrzowskich i multimedaliści Mistrzostw Polski. Teraz łączą karierę zawodniczą z rolą organizatorów wspaniałych wydarzeń sportowych, które promują Polskę na świecie – podkreślił Paweł Szabelewski, sekretarz generalny PZMWiNW.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.