Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019 zakończone

2019-08-11 23:59 inf. pras. UKS Navigo
Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019
Autor: Rafał Czepułkowski – FotoSurf

44 dwukadłubowe jednostki wystartowały w Mistrzostwach Polski Katamaranów Sopot 2019, które odbyły się w dniach 9 – 11 sierpnia br. W silnych i bardzo zmiennych warunkach wiatrowych Komisja Regatowa przeprowadziła dziewięć zaplanowanych wyścigów dla każdej z klas, czyli: A, F-18, Open oraz Topcat (dla floty Topcat regaty nie miały rangi mistrzostw Polski).

W klasie Topcat zwyciężyli Jarosław Wachowiak i Marek Śmiglak z JKW Poznań, przed Marianem Tobysem i Jakubem Drygasem TopCat-Team Polska oraz Piotrem Liszkiem i Malwiną Wilk TopCat-Team Polska.

W klasie Open dominowała młodzież. Pierwsze miejsce zajęli Aleksandra Soczyńska i Filip Kokot z UKS NAVIGO Sopot, drugie Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka z UKS NAVIGO Sopot, a trzecie Paweł Pepliński i Natan Hetmańczyk z klubu Port Mechelinki.

W klasie F-18 zwyciężyli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński YPK Warszawa, przed Arkiem Piernickim i Michałem Kraskowskim z UKS NAVIGO Sopot oraz przed Łukaszem Wroczyńskim i Rafałem Schleiferem UKS NAVIGO Sopot/LSYP ACTIVE.

W najliczniejszej klasie A (20 jednostek) wygrał Tymoteusz Bendyk UKS NAVIGO Sopot, drugi był Dave Shaw – Nelson Yacht Club Nowa Zelandia, a trzeci Maciej Żarnowski z UKS NAVIGO Sopot. Mistrzostwo Polski w A-class zdobył Marek Żebrowski z UKS NAVIGO Sopot. Ponadto w tej flocie wyróżniono: najlepszego zawodnika w kategorii junior – Andrzeja Senkusa (UKS NAVIGO Sopot), najlepszą kobietę – Ewę Górską (UKS NAVIGO Sopot), pierwszego zawodnika w kategorii master – Seweryna Krajewskiego (UKS NAVIGO Sopot), pierwszego "Grand Mastera" – Jacka Noetzela (UKS NAVIGO Sopot), pierwszego "Great Grand Mastera" – Vladislava Ptasnika (ALT FZOT Czechy). Dla klasy A mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które odbędą się za dwa tygodnie w Weymouth w Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019 odbyły się pod patronatem Miasta Sopot i auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Tradycyjnego łososia na grill regatowy ufundowała firma ALMAR. Były to ostatnie regaty organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO Sopot w tym sezonie żeglarskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.