Łukasz Zakrzewski bojerowym mistrzem świata!

2020-02-13 17:20 inf. pras. Stowarzyszenia Flota Polska DN
Autor: Czesław Kalinowski

Mistrzostwa świata 2020 w bojerowej klasie DN rozgrywane były od poniedziałku 10 lutego na tafli Jeziora Orsasjön w środkowej Szwecji. Łukasz Zakrzewski w klasyfikacji generalnej wyprzedził Karola Jabłońskiego. Brąz zdobył Rosjanin Anton Didenko.

Zawodnicy przez dwa ostatnie dni mistrzostw bezskutecznie oczekiwali na wiatr, który pozwoliłby na rozegranie kolejnych wyścigów. W związku z tym, że pierwszego i drugiego dnia zmagań udało się już rozegrać minimalną wymaganą dla ważności regat ilość wyścigów (przynajmniej 3 w grupie złotej), wyniki po drugim dniu rywalizacji są jednocześnie ostatecznymi wynikami bojerowych MŚ 2020.

Złoto po raz pierwszy w karierze wywalczył Łukasz Zakrzewski, na co dzień reprezentujący klub MKŻ Mikołajki. Łukasz ma już w swoim dorobku dwa srebrne i trzy brązowe medale MŚ, teraz do swojej kolekcji dorzucił ten z najcenniejszego kruszcu.

Tytuł wicemistrza przypadł Karolowi Jabłońskiemu z OKŻ Olsztyn. Karol pozostaje najbardziej utytułowanym zawodnikiem w klasie DN na świecie, gdyż ma w swoim dorobku aż 12 tytułów mistrzowskich, natomiast tegoroczny srebrny medal jest jego piątym krążkiem w tym kolorze w długiej i bogatej karierze sportowej.

W Szwecji dobrze spisali się też pozostali biało-czerwoni. W czołowej „15” mistrzostw uplasowało się aż dziewięciu Polaków.

PEŁNE WYNIKI MŚ

Od piątku 14 lutego do niedzieli 16 lutego na tym samym akwenie będą rozgrywane regaty mistrzostw Europy, w których także spodziewamy się doskonałej postawy polskich zawodników.