Lechosław Rybarczyk mistrzem świata

2008-06-23 14:26 archiwum Żagli

Poznaniak Lechosław Rybarczyk został motorowodnym mistrzem świata w klasie S-550, a Łukasz Ciołek został wicemistrzem. W dniach 7-8 czerwca br. w litewskim mieście Bistronas odbyły się motorowodne mistrzostwa świata w klasie S-550, gdzie Lechosław Rybarczyk (KS Posnania, l. 65) wywalczył tytuł najlepszego na świecie. Coraz mocniej atakuje też reprezentant młodszego pokolenia Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin, l. 23), który uplasował się na drugim miejscu.    

Jest to już czwarty tytuł mistrza świata zdobyty przez Rybarczyka. Poprzednie zdobywał w latach 2001, 2002, i 2006, był także 9-krotnym mistrzem Europy. W 2007 roku był wicemistrzem świata.  Łukasz Ciołek także odnosił duże sukcesy. Był już mistrzem świata w S-550 (2005) oraz wicemistrzem świata (2006). Zdobywał wiele medali mistrzostw Europy i Polski.

- Jest to wielki sukces doświadczonego zawodnika. Podziwiamy go za wielką motywację do pracy i samodoskonalenia. Od początku jego sportowej kariery Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego starał się mu pomagać. Dzisiaj jesteśmy wyjątkowo z niego dumni. Mamy nadzieję, że nasza praca na rzecz sportów motorowodnych będzie przynosiła coraz więcej owoców i dzisiejszy tytuł mistrza i wicemistrza świata jest dobrym początkiem sezonu. Liczę także na rozwój talentu młodego Łukasza Ciołka, który niewątpliwie będzie godnym następcą Rybarczyka -powiedział Paweł Szabelewski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Trzecie miejsce w tych zawodach zajął Litwin Laimutis Morgunas.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.