Kamil Borysewicz mistrzem Europy w skokach na nartach wodnych

2019-09-13 12:38 inf. pras. PZMWiNW
Kamil Borysewicz
Autor: archiwum PZMWiNW

Kamil Borysewicz został Mistrzem Europy w skokach na nartach wodnych za wyciągiem w kategorii OPEN. Zawodnik Augustowskiego Klubu Sportowego SPARTA tytuł wywalczył podczas zawodów w Mińsku na Białorusi.

Do finałów ME awansowało dwóch Polaków – Kamil Borysewicz (miał drugi rezultat eliminacji – 63,3 m) oraz Erwin Zawadzki (59,4 m). W decydującej o medalach rozgrywce reprezentant AKS Sparta oddał krótszy skok niż w eliminacjach, ale i tak to był najlepszy wynik konkursu finałowego. Polak skoczył 62 metry. Na podium stanęli obok niego dwaj Białorusini – Nikita Papakul i Stsiapan Shpak. Erwin Zawadzki zakończył czempionat na szóstym miejscu.

Medaliści ME w skokach na nartach wodnych za wyciągiem – kategoria OPEN:
1. Kamil Borysewicz – POLSKA (AKS Spart) – 62,0 m
2. Nikita Papakul – BIAŁORUŚ – 61,3 m
3. Stsiapan Shpak – BIAŁORUŚ – 60,9 m
...
6. Erwin Zawadzki (POLSKA/ MOS Augustów) – 59,9 m

W konkursie skoków kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Zuzanna Polkowska (MOS Augustów). Nasza zawodniczka skokiem na odległość 39,8 m zapewniła sobie piąte miejsce.

Polacy (w składzie Anna Kazek, Zuzanna Polkowska, Kamil Borysewicz, Erwin Zawadzki, Dawid Kazek, Bartosz Pieczonka) dosłownie otarli się o medal w konkursie drużynowym (zgodnie z regulaminem liczone są w nim najlepsze wyniki eliminacji trzech zawodników z każdej reprezentacji, we wszystkich konkurencjach – skokach, jeździe figurowej i slalomie). Nasza drużyna zajęła 4 miejsce, przegrywając z Niemcami dosłownie o 6,5 pkt.

Medaliści ME – klasyfikacja drużynowa, kategoria OPEN:
1. Białoruś 8578,53
2. Słowacja 6835,67
3. Niemcy 6502,96
...
4. Polska 6496,46

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.