HRM Racing Youth Team tuż za podium Młodzieżowych MŚ

2019-08-26 13:38 Dariusz Olejniczak / www.zeglarski.info
HRM Racing Youth Team
Autor: HRM Racing Youth Team

Na czwartym miejscu zakończyła swój udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Match Racingu załoga HRM Racing Youth Team. W Jekaterynburgu triumfowali Australijczycy przed Nowozelandczykami i Duńczykami.

W mistrzostwa wzięło udział 12 załóg z całego świata. Polacy w składzie: Igor Tarasiuk, Kuba Padzik, Mateusz Gołaszewski i Bartek Walencik, zakończyli udział w regatach na remisie punktowym z załogą duńską.

– Zabrakło nam trochę szczęścia – mówi sternik Igor Tarasiuk. – Rozegraliśmy tylko 33 procent drugiego round robinu. Popłynęliśmy dwa wyścigi mniej od Nowozelandczyków. Skończyliśmy o punkt przed Duńczykami, ale niestety utworzona została tabela weryfikująca liczbę przepłyniętych wyścigów. W związku z tym skończyliśmy na remisie punktowym z Duńczykami, a to oni wygrali ostatni mecz z nami i to zdecydowało o ostatecznym rezultacie.

Z powodu słabych warunków wiatrowych nie przeprowadzono półfinałów i finałów. Udało się rozegrać jeden pełen round robin i 8 flightów drugiego, a stan tabeli po rundach „każdy z każdym” uznano za oficjalne rezultaty mistrzostw.

– Do udziału w tej imprezie przygotowywaliśmy się od grudnia – relacjonuje Igor Tarasiuk. – Po drodze wzięliśmy udział w kilku regatach, między innymi w mistrzostwach Europy oraz Pucharze Świata. Jesteśmy zgrana ekipą, a seniorzy z naszego teamu bardzo nam pomogli podpowiadając na co zwrócić uwagę podczas przygotowań do kolejnych startów. Co do imprezy w Jekaterynburgu, to wszyscy startowali na jachtach Ricochet 747. Poza Rosjanami, żadna załoga wcześniej na nich nie pływała. Okazało się, że to bardzo fajna łódka, a nam udało się bardzo dobrze ją wytrymować. Ricochet sprawia wrażenie ciężkiej, ale w środku wszystko jest wycięte. Swoim zachowaniem na wodzie momentami przypominała mi Dinghy. Dobre wyczucie jachtu pozwalało zyskać sporo metrów podczas wyścigów. Możemy tylko żałować, że nie udało się rozegrać wszystkich wyścigów, bo z każdym kolejnym szło nam coraz lepiej. Cóż, wynik przyjmujemy z pokorą i dalej, zgodnie z planem, robimy swoje.

Wyniki Młodzieżowych MŚ: http://2019ymrwc.komatek-club.ru/results/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.