GBR Challenge nad przepaścią

2008-06-23 14:07 archiwum Żagli
PUCHAR AMERYKI
Autor: FOT. PAWEł PATEREK PUCHAR AMERYKI

Bank HSBC wycofał się z rozmów z szefostwem syndykatu GBR Challenge i nie będzie sponsorem ekipy, przygotowującej się do startu w Pucharze Ameryki 2007. Bank ogłosił więc w ostatnich dniach dwie poważne decyzje odnośnie swej strategii sponsorskiej wobec żeglarstwa. Wcześniej bowiem poinformował, że będzie finansował regaty Oryx Quest 2005.

Powyższa decyzja idzie w zgodzie ze strategią HSBC, wedle której bank będzie się angażował w sponsorowanie imprez żeglarskich, a nie w indywidualne przedsięwzięcia.

Peter Harrison, który już sporo zainwestował w syndykat i niemal sam sfinansował start GBR Challenge w ostatnim America''s Cup w Auckland, oraz inni prywatni sponsorzy bardzo liczyli na udział w przedsięwzięciu HSBC. Bank, jako sponsor strategiczny miałby wspomóc team kwotą 25 milionów dolarów.

Harrison i inni sponsorzy deklarują dalszą wole negocjacji z potencjalnymi inwestorami. Jednak czasu pozostaje coraz mniej i udział Brytyjczyków w regatach, w Walencji staje się coraz mniej prawdopodobny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.