Garda i inne korsarskie przygody na początku sezonu 2015

2015-05-25 11:50 Piotr Danowski

Polska Flota Klasy Korsarz na początku maja rozpoczęła tegoroczny, dziesiąty już sezon Regatami Konstytucyjnymi w Charzykowach.

Relacja z tego wydarzenia, które na starcie zgromadziło w sumie 24 polskie Korsarze umieszczona jest na stronie http://korsar.pl/pl/klasa-korsarz/2-uncategorised/140-sprawozdanie-z-regat-otwarcia-sezonu-2-3052015.

Tak wczesna aktywność możliwa była dzięki sprzyjającej aurze, ale również wymuszona została napiętym grafikiem wszystkich imprez zaplanowanych w 2015 roku. Jedną z najważniejszych będą z pewnością regaty Korsar Euro Cup, organizowane dla całej światowej czołówki Korsarzy w Górkach Zachodnich w dniach 1-4 lipca 2015.

W dniach 9-11 maja 2015 polska załoga POL 25 (Piotr Danowski i Marcin Wieremiejczuk) uczestniczyła w niemiecko-austriacko-polskim zgrupowaniu treningowym na jeziorze Garda we włoskim Trydencie w ramach przygotowań do zmagań międzynarodowych.

Garda jest z pewnością jednym z żeglarskich rajów. Chodzi tu zarówno o infrastrukturę, przygotowanie organizacyjne i stałe warunki nautyczne, jak i widoki gwarantowane wysokogórskim położeniem.

Trzydniowy trening prowadzony przez znanego Korsarzom Petera Sippel'a (z niemieckiego Stowarzyszenia Klasy Korsarz www.korsar.de) odbył się w warunkach silnowiatrowych. 13 załóg miało okazję spróbować swoich sił w zmaganiach z Orą (lokalny wiatr wiejący z południa z przeciętną siłą 4-6 B).

Większość z trenujących oraz nowe jachty (w sumie 23 jednostki) wzięła również udział w kończących ubiegły tydzień Regatach Riva Cup 14-16 maja 2015. Oprócz Korsarzy ścigały się tam floty klasy 505, Contender, czy choćby nieznanego w Polsce Dyas'a. 8 wyścigów rozegranych w ciągu 3 dni z wiatrem nawet do 7B było istotnym sprawdzianem sprzętu i załóg do kolejnych imprez sezonu. Regaty jeszcze raz pokazały niekwestionowaną dominację załóg niemieckojęzycznych w tej klasie (Korsarz jest niemiecką klasą narodową), ale udział pierwszej polskiej załogi nie pozostał bez echa.

Już wkrótce kolejne zmagania w Międzynarodowych Mistrzostwach Korsarzy w Austrii na Attersee 4-7 czerwca 2015.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.