Dobry początek Polaków w MŚ klasy 49er

2019-12-03 13:20 inf. pras. PZŻ
Mistrzostwa świata 49er 2019
Autor: Jesus Renedo / Sailing Energy

Świetne wieści z Nowej Zelandii! Po pierwszym dniu i dwóch wyścigach mistrzostw świata klas 49er, 49erFX, Nacra 17 załoga Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, a na miejscu siódmym są Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński.

W klasie 49erFX, w której startują Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda nie udało się rozegrać ani jednego wyścigu. W Auckland wieje bardzo silny wiatr i z tego powodu start był przesuwany, ostatecznie do rywalizacji dopuszczono tylko klasę 49er.

Startujący w grupie czerwonej Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zaczęli od siódmego miejsca w pierwszym wyścigu, ale w drugim pokazali prawdziwą moc i na mecie zameldowali się na pierwszej pozycji. W grupie niebieskiej Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w pierwszym wyścigu, podobnie jak koledzy, zajęli miejsce siódme, a w drugim na metę wpłynęli jako trzeci.

Organizatorzy zaplanowali 10 wyścigów eliminacyjnych, potem 8 wyścigów finałowych i na koniec podwójnie punktowany Medal Race z udziałem dziesięciu najlepszych załóg w każdej klasie. Dla polskich żeglarzy i żeglarek stawką jest nie tylko dobry wynik w mistrzostwach świata, ale również kwalifikacja olimpijska do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Więcej informacji oraz wyniki regat: https://49er.org/event/2019-world-championship/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.