Bojerowe sukcesy zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej

2020-02-26 17:06 inf. pras. Biura Promocji i Polityki Społecznej UM w Giżycku
Bojerowe sukcesu zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej
Autor: Alicja Klimaszewska / mat. GGR

W czwartek 20 lutego 2020 zakończyła się bojerowa juniorska rywalizacja w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy w klasach ICE-Optimist i DN.

W imprezie, która odbyła się w Szwecji na jeziorze Oresjön rywalizowała silna ekipa Giżyckiej Grupy Regatowej. Po raz pierwszy w historii sportu bojerowego złoty medal MŚ w klasie Ice-Optimist wywalczył zawodnik z Giżycka! Mistrzem świata został Mateusz Gigielewicz! Srebro i brąz w klasyfikacji dziewczynek zdobyły odpowiednio Maria Konarzewska i Amelia Potejko! Magda Skórnóg zajęła miejsce siódme. W juniorskiej rywalizacji klasy DN Wojciech Klimaszewski wywalczył miejsce szóste, a Kuba Kamiński czternaste.

W mistrzostwach Europy w klasyfikacji Open Maria Konarzewska zdobyła srebro, a Amelia Potejko brąz. W klasyfikacji dziewczynek giżyckie zawodniczki zajęły miejsca pierwsze i drugie! Mateusz Gigielewicz uplasował się tuż za podium – na czwartej pozycji. Magdalena Skórnóg, która w wyścigach ME latała jak zaczarowana, niestety straciła swój medal na skutek awarii sprzętu… Podczas ostatniego wyścigu złamał się jej maszt i rywalizację zakończyła na miejscu 10. Nasi DN-owcy uplasowali się w ME  odpowiednio: Wojciech Klimaszewski na 11., a Kuba Kamiński na 13. miejscu.

Nad giżyckimi zawodnikami czuwało dwoje trenerów – Barbara Ramotowska (ICE-Optimist) i Marcin Panaś (DN). Partnerem wspierającym udział giżyckich żeglarzy w tych zawodach było miasto Giżycko.

Mistrzowskie ślizgi w Szwecji

Wcześniej, 10 lutego, na tafli jeziora Orsasjön w środkowej Szwecji 137 zawodników stanęło również na starcie mistrzostw świata seniorów w bojerowej klasie DN. Z planowanych czterech dni ścigania się aura pozwoliła na rywalizację tylko w dwóch pierwszych.

Udział w imprezie i zmaganiach seniorów wzięło trzech żeglarzy z Giżyckiej Grupy Regatowej /Miejskiej Bazy Sportów Wodnych (Ekomarina Giżycko). Bardzo wysokie 5. miejsce zajął Wojciech Baranowski. Nie był on bez szansy walki o medal, ale w jednym z wyścigów wiatr osłabł i niekorzystnie skręcił. Rafał Sielicki był 14., a  Marek Stefaniuk 36.

Zwyciężył Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki przed Karolem Jabłońskim OKŻ Olsztyn i Antonem Didenko z Rosji.