Bojerowe mistrzostwa świata i Europy przeniesione do Giżycka!

2018-02-22 14:59 Maciej Frąckiewicz/PZŻ
I Regaty o Bojerowy Puchar UKS TOLKMICKO
Autor: Robert Hajduk I Regaty o Bojerowy Puchar UKS TOLKMICKO

Z powodu nieodpowiednich warunków lodowych w Estonii tegoroczne mistrzostwa świata i Europy w klasie DN zostały przeniesione do Polski, do Giżycka. Regaty odbędą się w dniach od 24 lutego do 3 marca.

Organizatorem tegorocznej rywalizacji najlepszych żeglarzy lodowych na świecie w klasie DN jest co prawda Flota Estońska, jednak po sprawdzeniu warunków lodowych w Estonii oraz prognoz pogody na najbliższe 10 dni, zdecydowano o przeniesieniu rywalizacji do Polski. Akwenem regat będzie jezioro Niegocin, a bazą zawodów rozgrywanych od 24 lutego do 3 marca będzie Ekomarina w Giżycku.

W roku 2014 mieliśmy odwrotną sytuację: organizatorem mistrzostw świata była Flota Polska DN, a niesprzyjające warunki pogodowe zmusiły nas do przeniesienia zawodów do Estonii. Cztery lata temu polscy zawodnicy zdominowali rywalizację medalową, liczymy, że podobnie będzie także w tym roku na tafli Niegocina.

Tytułu mistrza świata, a także tytułu mistrza Europy będzie bronił Karol Jabłoński. Bardzo liczymy też na dobry występ aktualnego mistrza Polski Michała Burczyńskiego oraz brązowego medalisty ostatnich krajowych mistrzostw, Łukasza Zakrzewskiego.

Giżycka Ekomarina i jezioro Niegocin gościło w tym roku najważniejsze imprezy krajowe, bo odbyły się tam mistrzostwa Polski juniorów w klasie DN i Ice Optimist, mistrzostwa Polski w windsurfingu śnieżno lodowym oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów w klasie DN. Po decyzji o przeniesieniu tam mistrzostw świata i Europy można nazwać Giżycko tegoroczną stolicą żeglarstwa lodowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.