Mistrzostwa Świata klasy Micro: Dwie polskie załogi na podium, mamy złoty medal!

2015-08-15 13:10 77 RACING
Mistrzostwa Świata klasy Micro: Dzień trzeci
Autor: MAT. PRASOWE

Załoga "Stawo.pl" - Piotr Ogrodnik, Grzegorz Banaszczyk i Piotr Pertyla zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata klasy Micro, rozgrywanych na wodach u wybrzeży Brestu! Trzecie miejsce zajął team "77 RACING" - Piotr Tarnacki, Rafał Becker i Marcin Celmerowski.

W piątym dniu ścigania na wodach Brestu udało się rozegrać 2 wyścigi. Start do pierwszego został odroczony o godzinę, ze względu na zbyt silny wiatr przekraczający 25 węzłów.

Przed wyścigami załoga "77 RACING" traciła do pozycji medalowej 3 punkty, co wydawało się trudne do odrobienia przy silnym wietrze, gdzie dość dobrze żegluje zespół Maxima Taranova.

Cała załoga walczyła na 100% swoich możliwości, bardzo dobrze żeglowała taktycznie, co dało jej pozycje 3 i 1 w finałowych wyścigach.

Bezpośredni konkurent teamu "77 RACING", jacht Bioges przypłynął na metę dwukrotnie na 4. pozycji! Wygrany ostatni wyścig dał ekipie "77 RACING" brązowy medal Mistrzostw Świata!

Mistrzem została załoga "Stawo.pl" - Piotr Ogrodnik, Banaszczyk Grzegorz i Pertyla Piotr, a na drugim miejscu zameldował się Ginadii Svistunov - Rosja na jachcie "Crystal Spa".

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

"Bardzo dziękujemy naszym partnerom, bez których realizowanie naszej pasji i zdobycie tego medalu nie było by możliwe.

Bardzo dziękujemy wszystkim , którzy nas dopingowali, pomagali w przygotowaniach, wspierali podczas samych regat!