Zagle.se.pl » Aktualności » X Bydgoski Festiwal Wodny STER NA BYDGOSZCZ 53°N 18°E

X Bydgoski Festiwal Wodny STER NA BYDGOSZCZ 53°N 18°E

STER NA BYDGOSZCZ
Autor: materiały prasowe
STER NA BYDGOSZCZ
W dniach 23 – 25 czerwca 2017 r. zapraszamy na trzydniowe wodniackie święto organizowane na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy, na skrzyżowaniu międzynarodowych dróg wodnych E70 i E40.

W czerwcu po raz dziesiąty w Bydgoszczy spotkają się tłumnie wodniacy, miłośnicy sportów wodnych, amatorzy żeglarstwa śródlądowego oraz mieszkańcy miasta i turyści, by razem bawić się podczas Festiwalu STER NA BYDGOSZCZ.

Atrakcje na wodzie

Jachty motorowe, łodzie, tramwaje wodne, statki wycieczkowe, hausboty, kajaki, barki i inne jednostki pływające można będzie podziwiać na rzece Brdzie w centrum Bydgoszczy. Wodniacy z regionu, kraju, a czasem też zza granicy przypływają na Festiwal, aby wziąć udział w oferowanych atrakcjach i zaprezentować swoją łódź w sobotniej paradzie. Jubileuszowa uroczysta parada jednostek pływających dodatkowo zostanie w tym roku ubarwiona przez uczestników konkursu na najpiękniej udekorowaną łódż i przebraną załogę. Stałym elementem programu Steru są też wyścigi: smoczych łodzi i na łodziach zbudowanych z plastikowych butelek. To zawody, których podstawą, obok zdrowej rywalizacji, jest przede wszystkim uśmiech i dobra zabawa. Poza tym na Sterze nie zabraknie spływów kajakowych: będzie można także zwiedzać zabytkowe łodzie i wziąć udział w rejsach na rzece Brdzie.

Na temat:

Koncerty

Jak woda to i szanty: na scenie festiwalu zagrają: Cztery Refy, Ryczące Dwudziestki i Klang oraz zespół folkowy Selfish Murphy z Rumunii. Imprezę uatrakcyjnią także gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Orkiestra Adama Sztaby z Justyną Steczkowską i Kubą Badachem oraz Cugowscy, czyli Zespół BRACIA z Krzysztofem Cugowskim. Na zakończenie imprezy wystąpi amerykańska wokalistka jazzowa Karen Edwards, której koncert odbędzie się na scenie zlokalizowanej na rzece Brdzie.

Wystawy

Nie zabraknie plenerowych wystaw fotograficznych. Organizatorzy przygotowali specjalną wystawę jubileuszową „10 lat Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz”. Dużym wydarzeniem będzie wystawa nagradzanego w kraju i za granicą projektu „Flow” autorstwa bydgoskiego fotografika Tymona Markowskiego. Dodatkowo, Muzeum Kanału Bydgoskiego we współpracy z Barką Lemara przygotowało wystawę pt.: ”Statki bydgoskiego akwenu wodnego” składającą się z fotografii, materiałów kartograficznych oraz modeli statków. Muzeum Okręgowe zaprosi w swoje progi o nietypowej porze – specjalnie na festiwal przygotowało dla zwiedzających Noc Muzealną.

Nowym elementem mającym wzbogacić program Festiwalu będzie Jarmark festiwalowy z bogatą ofertą handlowo-gastronomiczną, tematycznie związaną z żeglarstwem i marynistyką. W jego ramach odbędą się także warsztaty wodne dla dzieci. Powstanie też specjalna Osada Rybacka, a w niej – wielkie gotowanie zupy rybnej oraz warsztaty z wędzenia ryb,

Goście

Tradycyjne w Przystani Bydgoszcz w Sterową niedzielę odbędą się spotkania z ciekawymi osobami ze świata podróży i żeglarstwa. Festiwal odwiedzą między innymi Romuald Koperski – podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po jej rozległych terenach. Koperski jest także pilotem samolotowym I klasy, pisarzem, dziennikarzem, reportażystą, fotografem, nurkiem i zawodowym muzykiem. To żeglarz, który przepłynął samotnie Atlantyk. Gościem X Steru Na Bydgoszcz będzie także Zdzich Rabenda znany z projektu „Dmuchanym kajakiem przez Polskę”, który przepłynął Polskę od Bugu po Bałtyk w dmuchanym kajaku. Podróżnik z Tychów, prowadzący bloga Takie Tam z Tripa, po wyprawie rowerowej dookoła Polski znalazł nowy sposób na pokazanie naszego kraju. Razem z Moniką Stefanek pokonali 1200 km od wschodniej do zachodniej granicy Polski największymi polskimi rzekami: Bugiem, Narwią, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą i Odrą.

Festiwal Ster na Bydgoszcz został ostatnio doceniony – Miasto Bydgoszcz zdobyło Nagrodę Przyjaznego Brzegu 2016 za organizację tej wodniackiej imprezy, która odbywa się na najważniejszym skrzyżowaniu szlaków wodnych Polski. Nagroda została wręczona podczas XXIX Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” 18 marca br. w Warszawie.

Ster na Bydgoszcz

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?