Zagle.se.pl » Aktualności » Wiatr i Woda: sobota pod znakiem zlotu żaglowców i spotkań z wybitnymi żeglarzami [NOWE ZDJĘCIA]

Wiatr i Woda: sobota pod znakiem zlotu żaglowców i spotkań z wybitnymi żeglarzami [NOWE ZDJĘCIA]

Trzeciego dnia warszawskiej edycji targów w Centrum MT Polska przy ul. Marsa pojawili się znakomici polscy żeglarze z Mateuszem Kusznierewiczem na czele, którzy opowiedzieli o swoich startach w najbardzej prestiżowych regatach klasycznych. Ponadto Jerzy Raducha ze szczecińskiego Centrum Żeglarskiego zaprosił na sierpniowy finał The Tall Ships Races, a uczestnicy regat Setką przez Atlantyk podzielili się doświadczeniami z samotnych rejsów przez ocean na pięciometrowych jachtach.

Sobotnie wydarzenia na targowej scenie rozpoczęła jednak inna ważna uroczystość. Po wnikliwych ocenach i burzliwych obradach jurorów poznaliśmy laureatów Gwoździ Targów - tradycyjnej Nagrody Miesięcznika "Żagle" im. Jerzego Fijki. Punktualnie o godzinie 11 wyniki konkursu ogłosił Redaktor Naczelny "Żagli", Waldemar Heflich.

Swoje Nagrody "Przyjazny Brzeg" wręczyło też PTTK, a na kolejny sezon pełen emocji zaprosili organizatorzy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej i Polish Match Tour.

PMT

Na temat:

To jedak nie puchary i dyplomy, lecz żeglarskie opowieści wspaniałych polskich regatowców zdominowały trzeci dzień targów. Jako pierwsi zaprezentowali swoje dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość uczestnicy samotnych regat przez Atlantyk OSTAR 2017.

Po nich na scenę wkroczyło "pięciu wspaniałych" – żeglarze, których absolutnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Przemysław Tarnacki i Mateusz Kusznierewicz wspominali swoje niedawne, zakończone sukcesami starty w regatach na Karaibach. Dominik Życki opowiedział o ściganiu w legendarnym wyścigu Sydney-Hobart. A Jacek Siwek przypomniał, że sam będąc amatorem wystartował w słynnych zmaganiach w Caribbean 600 czy Rolex Middle Sea Race i przekonywał, że każdy żeglarz może spełnić swoje marzenia o udziale w takiej imprezie.

WiW

Pomóc mogą w tym Ocean Challenge Club ze wsponianym Przemkiem Tarnackim oraz Selma Racing – projekt, o którym opowiedział Artur Skrzyszowski. Oba teamy zapraszają do współpracy amatorów bez wielkiego doświadczenia regatowego i sukcesów w klasach olimpijskich. Pierwsi oficjalnie ogłosili swój start w Giralia Rolex Cup, drudzy planują udział w słynnym Fastnet Race.

Na targowej scenie nie zabrakło też miejsca dla uczestników regat Setką przez Atlantyk. Zapis rozmowy z nimi poniżej.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fkrygierkrzysztof%2Fvideos%2F1696680133694789%2F&show_text=0&width=400

Niedziela to ostatni dzień targów Wiatr i Woda. W Centum MT Polska przy ul. Marsa wręczone zostaną Nagrody im. Leonida Teligi, a program przygotowań do igrzysk olimpijskich zaprezentują przedstawiciele kadry Tokio 2020. Będzie to też ostatnia okazja, żeby z bliska obejrzeć jachty, które uwieczniliśmy w naszej galerii!

>>>ZOBACZ TAKŻE ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH DWÓCH DNI TARGÓW<<<

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?