Zagle.se.pl » Aktualności » Spotkanie Samosterowe z Nawigatorką z domu dziecka

Spotkanie Samosterowe z Nawigatorką z domu dziecka

Krystyna Sokołowska
Autor: materiały prasowe
Krystyna Sokołowska
W drugi poniedziałek lutego w Tawernie Korsarz odbyło się kolejne Spotkanie Samosterowe. Tym razem z Krysią Sokołowską pod hasłem - "Nawigatorka z domu dziecka". W 2012 Krysia zdobyła dzięki fundacji Ocean Marzeń patent żeglarza jachtowego, następnie zaczęła kurs w Szkole Morskiej w Gdyni a dwa tygodnie temu wróciła z rejsu stażowego zamykając cykl dwunastomiesięcznej praktyki na morzu, po którym pływała olbrzymim gazowcem.

Krysia na spotkaniu mówiła o swojej życiowej drodze. O czasach kiedy była w domu dziecka, o obozie na Mazurach i o ostatnim rejsie. Młoda nawigatorka twierdzi, że dzięki ciężkiej pracy i wsparciu innych osób już osiągnęła bardzo dużo. Miała być cukiernikiem a została nawigatorem i prowadzi statki długości 160 metrów. Podczas spotkania pokazała zdjęcia ze swoich tras u wybrzeży Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Argentyny, Nigerii, Singapuru czy Włoch. Mówiła jak wyglądała jej praca na statku, wachty, obowiązki, szkolenia. Wspominała swój chrzest równikowy, duży sztorm na Morzu Północnym, prawdziwy pożar z powodu zwarcia instalacji elektrycznej i zadanie specjalne w silnikowni podczas postoju w Nigerii, gdzie kapitan ukrył ją przed piratami.

Krystyna Sokołowska podczas rejsu po świecie

Na temat:

 Krysia twierdzi, że najlepiej czuje się na mostku, ale wykonywała wszystkie prace pokładowe, żeby nauczyć się na stażu jak najwięcej. Już tęskni za morzem i czeka na kolejny kontrakt. Wspominała też, ze przed rejsem czuła strach, nie brakowało też chwil zwątpienia, przydarzyła się choroba morska a w serce wdarła się tęsknota. Opowieść Krystyny Sokołowskiej będzie dostępna na kanale Samosteru na YouTube.

Za tydzień 20-tego lutego na Spotkaniu Samosterownym odbędą się warsztaty kpt Wojtka Zientary o "Światełkach na morzu i jak je praktycznie rozpoznawać?". Wstęp wolny- zapraszamy.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

samoster

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?