Zagle.se.pl » Aktualności » Nord CUP. Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna już po raz piąty!

Nord CUP. Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna już po raz piąty!

Trwają IX regaty Nord CUP. Rozpoczął się już także Zlot Baltic Sail. A już w sobotę, 5.lipca o godz. 12:00 wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy ze sobą oba wydarzenia. W tym roku, obok jachtów morskich, gdzie wystartować ma m.in. Piotr Tarnacki i Zbigniew Gutkowski. Zapowiedziało się spore grono kitesurferów.

W tym roku odbędzie się już 5 edycja Wyścigu. Wydarzenie to, które od pierwszego startu jest popularne wśród żeglarzy z różnych środowisk. W zamyśle pomysłodawcy, Mateusza Kusznierewicza, Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna miał być spoiwem łączącym dwie duże imprezy żeglarskie: regaty Nord CUP oraz zlot Baltic Sail i tak właśnie się stało. Każdego roku przyciąga on liczne grono żeglarzy. Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjątkowy przechodni puchar z prawdziwego bursztynu. Jak na razie tylko trzech triumfatorów miało go w rękach: Przemysław Zagórski w 2010, Sergey Pavlenko w 2011 i Marek Kowalski, który 2 lata z rzędu (2012 i 2013) zwyciężał na katamaranie Oiler. Będzie on w tym roku bronił tytułu. Obok niego wśród startujących pojawią się także m.in. Zbigniew Gutkowski na jachcie Energa, Piotr Tarnacki, wielokrotny Mistrz Świata w klasie Mikro, a także wspomniana wcześniej duża grupa kitesurferów. Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja.

Trasa Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna biegnie wzdłuż linii brzegowej z Górek Zachodnich, przez Stogi, Brzeźno aż do Sopotu i z powrotem do Górek Zachodnich. Zapisy potrwają do godz. 9:00 w sobotę. Zgłosić można się w biurze regat Nord CUP lub Baltic Sail. Wydarzenie jest jednym ze startów w klasach jachtów morskich i Open w klasyfikacjach KWR I i II, ORC I i II i OPEN.
W edycji 2014, oprócz nagrody głównej, wyróżnione zostaną też następujące kategorie:
• Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m
• Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m
• Jachty jednokadłubowe 8 – 10m
• Jachty jednokadłubowe 10 – 12m
• Jachty jednokadłubowe powyżej 12m
• Jachty wielokadłubowe
• Deski z żaglem lub latawcem
Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna nastąpi 5 lipca 2014 o godzinie 20.00 na Targu Rybnym w Gdańsku. Tego samego wieczoru zapraszamy wszystkich uczestników wyścigu na grilla do bazy regat Nord CUP – Centrum AZS Galion w Górkach Zachodnich.

Zapraszamy!

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?