Henryk Synoracki WICEMISTRZEM EUROPY

2008-08-11 16:14 archiwum Żagli
Henryk Synoracki
Autor: Bartłomiej Wichniarz Henryk Synoracki

Henryk Synoracki wygrał IV Eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie F-125. I zdobył tytuł wicemistrza Europy.

W dniach 9-10 sierpnia w niemieckim Bitterfeld odbyły się IV Eliminacje Mistrzostw Europy w klasie F-125. Startowała cała europejska czołówka z Henrykiem Synorackim na czele, który zwyciężył wyprzedzając Włocha Francesco Marsalę oraz drugiego z Polaków Marcina Zielińskiego. W zawodach startował jeszcze jeden Polak Sebastian Kęciński, który zajął dobre 6 miejsce.

Wygrana ta dała Synorackiemu tytuł wicemistrza Europy. Mistrzem został prezentujący bardzo równą formę przez cały sezon Włoch Francesco Marsala. Tytuł drugiego wicemistrza Europy zdobył Estończyk Toomas Mets.

Sekretarz Generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Paweł Szabelewski powiedział:

Gratulacje dla Synorackiego, ten zawodnik jak wino im starszy tym lepszy. Już w poprzednich zawodach pokazał niesamowitą klasę. A teraz wygrał dwa rozegrane biegi i odniósł zwycięstwo, dzięki czemu zdobył tytuł wicemistrza Europy. Cieszy też bardzo dobra dyspozycja Marcina Zielińskiego, który zajął trzecie miejsce. Liczę, że w przyszłym roku Synoracki zostanie mistrzem Europy.