ELIMINACJE MISTRZOSTW ŚWIATA F-500 W MYŚLIBORZU

2009-06-03 14:25 Bartłomiej Wichniarz
Włoch Tiziano Trombetta - zwycięzca zawodów w klasie F-500
Autor: Bartłomiej Wichniarz Włoch Tiziano Trombetta - zwycięzca zawodów w klasie F-500

W dniach 30 - 31 maja br. w Myśliborzu odbyły się zawody motorowodne. Inauguracja sezonu w Polsce wypadła bardzo okazale w najbardziej widowiskowej klasie Formule 500. Wystartowało 18 zawodników, a wygrał Włoch Tiziano Trombetta. Zgodnie z programem odbyły się też eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT-250, T-400, T-550, O-125 oraz OSY-400.

Włoch Tiziano Trombetta w ten weekend był bezkonkurencyjny w F-500. Nie zagrożony wygrał całą eliminację, stając się głównym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Świata w tej klasie. Trombetta wygrał dwa sobotnie biegi pozostawiając wpobitym polu Mariana Junga  ze Słowacji oraz Niemca Candy Koschinskiego. W niedzielę rozegrano tylko jeden wyścig, a walka toczyła się o trzecie miejsce pomiędzy Koschinskim i Czechem Jiri Maskiem. Górą był Niemiec. Tym razem wygrał Marian Jung, Trombetta był drugi, a trzeci Attila Havas, dla którego zawody w Myśliborzu były wyjątkowo nie udane. Mistrz świata i Europy 2008 miał duże problemy z silnikiem i dopiero w ostatnim biegu nawiązał walkę z liderami imprezy w Myśliborzu.

Paweł Szabelewski Sekretarz Generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego powiedział po zawodach:

Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie zawodników polskimi zawodami. Na starcie Formuły 500 stanęło 18 zawodników z 9 państw Europy, w tym jeden z Polski Tadeusz Haręza. Dodatkowo w eliminacjach Motorowodnych Mistrzostw Polski startowali zawodnicy Łotwy. To pokazuje, że nasze zawody są bardzo atrakcyjne dla zawodników spoza Polski. Wszyscy razem stworzyli niesamowite widowisko. Chciałbym tą drogą podziękować za dobrą organizację Miastu Myślibórz oraz klubowi Ślizg Szczecin. Jedyny startujący w tych zawodach Polak Tadeusz Haręza z powodu awarii silnika nie ukończył pierwszego biegu. W drugim po decyzji Sędziego Głównego dostał jedno okrążenie kary i spadł na 9 miejsce. W trzecim biegu już nie startował nie widząc szans na końcowy sukces.