Zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie DN

2015-02-16 12:34 Informacja prasowa
P36 i P114 - fot. materialy prasowe klasy DN
Autor: Archiwum Żagli

Na starcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów w klasie DN zgłosiło się 57 zawodników.  Zawody rozgrywane były w dniach 14 i 15 lutego w okolicach Okartowa na Jeziorze Śniardwy. Oprócz całej polskiej czołówki żeglarzy lodowych, do rywalizacji stanęli zawodnicy z Anglii, Czech, Szwajcarii i Węgier.

Przy bardzo wymagających warunkach lodowych i  przy średnim wietrze walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniego, 6 wyścigu. Wielką klasę po raz kolejny pokazał aktualny mistrz świata,  Karol Jabłoński z Bazy Mrągowo, który po raz kolejny w tym roku stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zdobył Dariusz Kardaś, a trzecie Paweł Burczyński – obydwaj z AZS UWM Olsztyn. Kolejne miejsca zajmowali aktualni medaliści mistrzostw świata : 4 miejsce Michał Burczyński z AZS UWM Olsztyn, który w Kanadzie wywalczył  brąz a na miejscu 5 uplasował się aktualny wicemistrz świata, Robert Graczyk z MKŻ Mikołajki.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

W tym sezonie odbędą się jeszcze w dniach od 1 do 6 marca Mistrzostwa Europy, do których nasi zawodnicy przystąpią w roli faworytów.