Zagle.se.pl » Sport » Za nami VI Regaty Stepnica

Za nami VI Regaty Stepnica

VI Regatach Stepnica
Autor: Patryk Baryła
VI Regatach Stepnica
W VI Regatach Stepnica o Puchar Burmistrza i Miasta oraz Gminy Stepnica wystartowało 39 jachtów z ponad setką żeglarzy na ich pokładach. W poszczególnych grupach kształtowało startowały  4 jachty  z pomiarem KWR  I , 4 z pomiarem KWR II, 14 jachtów w grupie Open I i 13 w OPEN II, a także 4 samotników.

Pogoda od rana nie rozpieszczała i żeglarze chyba bardziej skupili się na świeżych bułeczkach dostarczonych przez sponsorów. Kilka godzin później już w pięknym słońcu i przy delikatnym wietrze rozpoczęto wyścig.  Pogoda na trasie jeszcze raz sprawiła niespodziankę, zwłaszcza załodze jachtu "TOMAHAWK", ale dzielni strażacy z OSP Stepnica  na łódce ratowniczej "OCHOTNIK", sprawnie pomogli uporać się z żywiołem.  Wyniki regat zostały uroczyście ogłoszone  w Amfiteatrze podczas Biesiady Rybnej. Statuetki oraz dyplomy wręczył osobiście  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski wraz z Sekretarzem Gminy Mariolą Kwiryng.

W grupie KWR I pierwsze miejsce zdobył s/j "O’DANA" z kapitanem Januszem Frączkiem, KWR II s/y "LIVELY" Bronisławem Zimnickim na czele, w grupie OPEN I wygrał s/y "LOW BUDGET" Zdzisława Kosa, a w OPEN II najlepszy był "FUJIMO 55" Stanisława Lenkiewicza. Wśród samotnych żeglarzy pierwszy finiszował Jerzy Majszczyk na s/y "NEUTRINO".

W tym roku po raz pierwszy przyznano Puchar Przechodni im. Kpt Roberta Hilgendrofa dla bezwzględnie najszybszego jachtu regat. Puchar cenny, a zdobył go „niskobudżetowy” s/y "LOW BUDGET" Zdzisława Kosa z Klubu 4 Wiatry Świnoujście.  Serdeczne podziękowania należą się Sławkowi Turniakowi z LOK w Stepnicy za całokształt działań i mobilizację rodziny przy organizacji regat, Lechowi Zajdzie z  Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek” za pomoc przy technicznych sprawach, Lesławowi Łukawskiemu za bezpieczne i sprawne manewry statkiem sędziowskim "TRUXA", LOK w Stepnicy za finansowe wsparcie poczęstunku.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?